KRUCHTA

Za kilka dni zbiórki w kościołach na rzecz migrantów

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na finansowanie pomocy dla koczujących na granicy polsko-białoruskiej.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwrócił się do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej – takie informacje przekazali w minioną niedziele pabianiccy księża.

Zbiórki odbędą się w najbliższą niedzielę (21 listopada) po wszystkich mszach św. “Środki zebrane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego” czytamy na stronie parafii św. Maksymiliana w Pabianicach.

Biskupi stanowczo potępili “wykorzystywanie przez stronę białoruską dramatów ludzkich do prowadzenia działań przeciwko suwerenności Polski”. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w obliczu eskalacji napięć na granicy polsko-białoruskiej wydał specjalny komunikat. Podkreślił, że migranci w większości są ofiarami bezwzględnych działań politycznych oraz chciwości mafii przemytniczych. „Z tego powodu pragnę raz jeszcze powtórzyć, że osobom dotkniętym tym złem potrzebna jest nasza solidarna troska” – zaznaczył.  Poprosił także o „gorącą modlitwę w intencji Polski, w intencji ofiar tego kryzysu oraz o jego pokojowe zażegnanie”.

Przeczytaj cały komunikat KEP