KOMUNIKACJA

Za rok dworzec na Waltera-Jankego

W połowie sierpnia przyszłego roku na pętli autobusowej zagości cywilizacja.

Z lekkim poślizgiem podpisano umowę na budowę dworca autobusowego na pętli przy ul. Waltera Jankego (TUTAJ pisaliśmy o ogłoszeniu przetargu na tę inwestycję, a TUTAJ o zapowiedzi podpisania umowy). Przetarg wygrała firma PPHU Budownictwo Ogólne Marian Wdowiak z Pabianic. Koszt to 1,1 mln złotych (1.108.845 zł), termin realizacji – 12 miesięcy od podpisania umowy (połowa sierpnia 2020).

Budynek dworca będzie miał 54 m² powierzchni użytkowej. Znajdzie się w nim poczekalnia dla pasażerów, kasa biletowa, pomieszczenie socjalne dla pracowników MZK i pomieszczenie techniczne oraz toalety (w tym dla pasażerów). Będzie objęty monitoringiem. Przy okazji wymieniona zostanie zniszczona nawierzchnia asfaltowa na przystankach na betonową. Istniejący dziś budynek kontenerowy (pochodzący z przełomu lat 80. i 90. XX wieku) zostanie rozebrany.

Oto projekt elewacji nowego dworca:

Budowa dworca na Bugaju to kolejna część projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”, na które miasto pozyskało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.


Jeden komentarz do “Za rok dworzec na Waltera-Jankego

  1. Czy generał Janke nie mial przypadkiem na imię Zygmunt, Walter był jego pseudonimem.

Comments are closed.