FAKTY

Zabijał w Bułgarii, zatrzymali go w Pabianicach

Kontrola drogowa na terenie Pabianic skutkowała zatrzymaniem Bułgara. Mężczyzna był poszukiwany w związku z popełnionym przestępstwem uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym, a także zabójstwem, do którego miało dojść w Bułgarii.

28 stycznia,  około godziny 10.30, policjanci z wydziału ruchu drogowego, na skrzyżowaniu ulic Świetlickiego i Nawrockiego, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena golfa. To miała być kontrola stanu trzeźwości, jednak ustalenia policjantów okazały się dużo poważniejsze. Mężczyzna był trzeźwy, jednak nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. To jeszcze nie wszystko. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 40-letni obywatel Bułgarii jest poszukiwany przez Interpol, za zbrodnię zabójstwa, a także za spowodowanie urazu powodującego śmierć. Przestępstw dopuścił się na terenie Bułgarii i tam zostanie rozliczony przez tamtejszy sąd. Sprawca natychmiast trafił do policyjnego aresztu.

Międzynarodowa współpraca służb pozwala na zatrzymywanie osób, które usiłują uniknąć poniesienia konsekwencji swoich czynów poprzez ucieczkę za granicę. Między innymi takimi działaniami zajmuje się Interpol, czyli policyjna organizacja skupiająca blisko 200 krajów.

(Źródło: KPP Pabianice)

Fot. ilustracyjna