FAKTY

Zachwyca nas ten las

Las Karolewski skąpany w grudniowym słońcu – prawdziwa uczta dla oczu czekała dziś każdego, kto wybrał się tam na spacer.

Piękno tego obszaru odkrywają nie tylko pabianiczanie – łódzki bloger i cyklista tak pisze na barklu.bikestats.pl: „Z Pabianic pojechałem do Lasu Karolewskiego. Spośród wszystkich podłódzkich lasów ten podoba mi się zaraz po Lesie Łagiewnickim, a to dlatego, że jest zróżnicowany – od równych szutrówek do wąskich ścieżek. Można też znaleźć górki i piachy”.

– Dziś był rzeczywiście wyjątkowy dzień – mówi Adam Pewniak, nadleśniczy Nadleśnictwa Kolumna. Póki lasu nie pokryje gruba warstwa śniegu, dziki, sarny i jelenie nie muszą się martwić o pożywienie. – W tym roku wyjątkowo odrodził dąb i buk – dodaje nadleśniczy.

Las Karolewski leży na południe od Pabianic. Jest największym kompleksem leśnym położonym w bezpośrednim sąsiedztwie miasta. Zajmuje powierzchnię ok. 11 km². Znajdują się tu wydmy polodowcowe, liczne stawy, śródleśne bagna i torfowiska. Obejrzyj niezwykłą leśną galerię: