ROZRYWKA

Zagrają dla „dzieci małych i bez focha”. Bo pomaganie jest dziecinnie proste

Od kilkunastu tygodni trwają przygotowania do 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (13 stycznia 2019). Pabianicki sztab (w 90% harcerze) dwoi się i troi, by zapewnić mieszkańcom atrakcje, a impreza stała na wysokim poziomie. Nie jest łatwo:

„W tym roku niestety mamy trochę pod górkę: wybory samorządowe (ciężko znaleźć wolny termin w drukarni), niedziele niehandlowe, a co za tym idzie nie wiemy jeszcze gdzie odbędzie się koncert finałowy. Do tego zmiana firmy realizującej koncert finałowy… Żeby było jasne – nie poddajemy się, działamy” – piszą na FB.

TUTAJ znajdziecie wydarzenia towarzyszące.

Wciąż poszukiwani są partnerzy i sponsorzy – czy to oferujący wsparcie finansowe, gadżety na licytację, czy pomoc w organizacji poprzez wykonanie jakiejś usługi. Piszcie w prywatnej wiadomości na profilu „Sztab WOŚP Pabianice”.

Podczas 27. edycji WOŚP zbieramy pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

Z kolei na początku listopada zakończyły się zakupy WOŚP za pieniądze zebrane w ubiegłorocznym finale. Nasz sztab pochwalił się, że do Pabianickiego Centrum Medycznego trafią: inkubator zamknięty – 1 szt., USG – 1 szt., kardiomonitor – 1 szt., pulsoksymetr – 2 szt., waga elektroniczna – 4 szt., pompa strzykawkowa – 4 szt., ciepłe gniazdka – 2 szt.

TUTAJ znajdziecie pełną listę obdarowanych szpitali.