ROZRYWKA

Zagrają dla Piotrka

Walczą o zdrowie swojego kolegi.

Lektorzy i ministranci parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie w styczniu organizują charytatywny turniej piłki nożnej “Łączy nas pomoc – gramy dla Piotrka!”.

To akcja dla chorego na białaczkę 16-letniego Piotra Rutkowskiego – podczas turnieju będzie możliwość wrzucenia do puszki dowolnej kwoty, aby wspomóc leczenie chłopaka. Ostrą białaczkę limfoblastyczną zdiagnozowano u niego w połowie czerwca. O oddawanie krwi apelowali m.in. pracownicy PM 11 (gdzie jego mama jest nauczycielką), PM 2 oraz ksawerowska parafia, gdzie Piotrek jest ministrantem (czytaj TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ).

W najbliższych dniach zostaną zaprezentowane – jak zaznaczają organizatorzy – bardzo oryginalne drużyny. Turniej odbędzie się 12 stycznia (niedziela) w godz. 13.45 – 16.45 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Ksawerowie (ul. Zachodnia 33). TUTAJ znajdziecie stronę wydarzenia na Facebooku.

***

Jak jeszcze można pomóc Piotrkowi?

• oddać krew (pamiętajcie o wskazaniu „dla Piotra Rutkowskiego, Szpital Dziecięcy im. M. Konopnickiej w Łodzi”);

• dokonać wpłaty na potrzeby opieki i rehabilitacji. Na specjalnym koncie Caritas są gromadzone środki na ten cel. Wpłaty należy kierować na rachunek bankowy: 67 1240 1545 1111 0000 1165 5123 (w tytule przelewu wpisujemy “dla Piotra Rutkowskiego – cele statutowe”). Każdy wpłacający może odliczyć kwotę od podatku.

Tagi: