FAKTY

Zamiast mandatu test wiedzy i ulotka

Jeździsz rowerem po chodniku? Chodzisz po ścieżce rowerowej? Straż Miejska rusza z akcją edukacyjną.

Pod koniec sierpnia napisaliśmy tekst pt. „Rowerzyści szaleją na chodnikach, piesi zagrożeni. Co na to Straż Miejska?”. Pod postem na FB rozgorzała dyskusja, pojawiło się ponad 70 komentarzy. Cykliści mówili o uwagach względem zachowania pieszych i vice versa. Zwróciliśmy uwagę, że przy braku ścieżek, rower publiczny może spotęgować problem.

Komendant Straży Miejskiej Tomasz Makrocki przyznał na naszych łamach, że trudno jest pogodzić interesy pieszych i rowerzystów: – Wobec otrzymanego sygnału wpiszę patrolowanie Zamkowej pod tym kątem. Pomyślimy też o zorganizowaniu akcji edukacyjnej – zadeklarował.

Jak powiedział, tak zrobił – od dziś przez 3 dni, główną ulicę (a właściwie chodniki), patroluje czworo strażników, którzy pouczają rowerzystów korzystających z drogi dla pieszych.

Zamiast mandatów rowerzyści i piesi odpowiadają na pytania dotyczące zasad korzystania ze ścieżek i chodnika. Otrzymują także ulotkę, gdzie zawarte są najważniejsze przepisy dotyczące tych zagadnień – mówi komendant Makrocki.

(Fot. FB/SM Pabianice)

Tagi:

3 komentarze do “Zamiast mandatu test wiedzy i ulotka

  1. Pieszy na drodze rowerowej? – BEZWZGLĘDNIE KARAĆ! Rowerzysta na ulicy, kiedy obok jest droga rowerowa? – BEZWZGLĘDNIE KARAĆ! Zwłaszcza gości poprzebieranych za kolarzy, którzy myślą, że jak założą obcisłe majtki to są kolarzami i uważają, że żadne przepisy ich nie obowiązują. Pouczanie da niewiele, a kara owszem. Obstawić Świetlickiego i “Grota” i w ciągu dnia norma mandatów wyrobiona za cały tydzień.

Comments are closed.