FAKTY

Zamkną skrzyżowanie [OBJAZDY]

Od poniedziałku 1 marca zamknięta zostanie ul. Wiejska przy ul. Łaskiej. Zmienią się trasy autobusów komunikacji miejskiej.

Przebudowa torowiska tramwajowego wkroczy w kolejną fazę. Wykonawca inwestycji od 1 marca rozpocznie wymianę szyn na skrzyżowaniu ulic Wiejskiej i Łaskiej. Tory zostaną ułożone w nawierzchni betonowej. Prace potrwają około 10 tygodni.
Od 1 marca zmienionymi trasami pojadą autobusy linii 1, 3, 4, 5, T i Z41. Nieczynne będą przystanki: Wiejska/Łaska, Wiejska/DPS, Wiejska/Moniuszki, Wiejska/Przejazd i Szarych Szeregów/Łaska.
Autobusy linii 1, 3 i 5 z Dworca PKP pojadą ulicami: Szarych Szeregów, Moniuszki, Wiejską i dalej swoimi stałymi trasami. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku. W kierunku Waltera-Jankego i Sikorskiego autobusy linii 1, 3 i 5 zatrzymają się dodatkowo na przystankach: Moniuszki/Szarych Szeregów i Wiejska/Moniuszki (przystanek tymczasowy za ul. Moniuszki). W kierunku powrotnym zaplanowano natomiast postój na przystanku Moniuszki/Wiejska.
Autobusy linii 4 z 15. Pułku Piechoty „Wilków” pojadą natomiast objazdem ulicami: Łaską, Szarych Szeregów, Moniuszki do Wiejskiej i dalej bez zmian. Po drodze zatrzymają się na przystankach: Łaska/Wiejska oraz na tymczasowym przystanku Wiejska/Moniuszki. Godziny odjazdów w dni powszednie z 15. Pułku Piechoty „Wilków” na czas objazdu zostaną przyśpieszone od 1 do 2 minut (w weekend bez zmian). Trasa w kierunku przeciwnym się nie zmienia.
Autobusy linii T z Dworca PKP pojadą ulicą Szarych Szeregów do ulicy Moniuszki i dalej bez zmian. Zmiana trasy obowiązuje tylko w kierunku Rzgowa i Guzewa. Wszystkie godziny odjazdów z Dworca PKP tymczasowo będą opóźnione o 2 minuty (przy czym już od przystanku Moniuszki/Niecała godziny odjazdów będą takie same jak dotychczas).
Trasa linii Z41 tymczasowo zostanie skrócona z Łodzi do Dworca PKP. Autobusy będą się zatrzymywać na stanowisku nr 2 (nowa wiata przy budynku dworca).