FAKTY

Zamknięte starostwo. MZK ogranicza kursy

Interesanci nie zostaną przyjęci.

Dziś wieczorem Starostwo Powiatowe w Pabianicach wydało następujący komunikat:

W trosce o zdrowie petentów i pracowników Urzędu oraz mając na uwadze względy bezpieczeństwa i wprowadzone ograniczenia w Polsce w związku z zagrożeniem związanym z koronawirusem COVID-19, informujemy, że zamykamy Starostwo Powiatowe w Pabianicach dla petentów od 16 do 25 marca 2020 roku.

– To nie jest pewna data, możliwe, że wydłużymy czas zamknięcia – mówi rzeczniczka Joanna Kupś.

W celu załatwienia wszystkich spraw zaleca się:

• korzystania z platformy ePuap: /powiat_pabianicki/skrytka

• korzystanie z drogi e-mail: powiat@powiat.pabainice.pl

Szczegółowe informacje o danych kontaktowych (telefony, e-maile) do poszczególnych komórek organizacyjnych Starostwa są dostępne na stronie: powiat.pabianice.pl w zakładce kontakt.

Od jutra także czeka nas ograniczenie kursów MZK. Znacząco spadła liczba pasażerów komunikacji miejskiej, dlatego do odwołania zmniejszona będzie liczba kursów na liniach 5 i 7 (pozostałe połączenia będą funkcjonowały bez zmian).

Linia 5

Ostatnie kursy linii 5 w dni powszednie będą wykonywane o 15:06 z Dworca PKP i o 15:45 z Waltera-Jankego. Wcześniejsze kursy będą realizowane bez zmian. Nie zmieni się sobotni i niedzielny rozkład jazdy „piątki”. W zamian za tymczasowo zawieszone kursy proponowane jest korzystanie z linii 1 i 3.

Linia 7

Na linii 7 zostanie wprowadzony tymczasowy rozkład jazdy zbliżony do wakacyjnego. Zmiana dotyczy tylko dni powszednich. „Siódemka” będzie kursować bez zmian do 9:30. W godzinach 9:30 – 13:00 nie będzie kursować, a po 13:00 liczba kursów będzie zmniejszona. Pasażerom MZK proponuje korzystanie z kursów linii 2, 261 i 262, które są wykonywane naprzemiennie co 20 minut.

TYMCZASOWE ROZKŁADY ZNAJDZIECIE TUTAJ