KOMUNIKACJA

Zamykają ul. Kilińskiego. Zmiany tras, objazdy

W poniedziałek, 27 kwietnia, ok. godz. 13.00, planowane jest zamknięcie ulicy Kilińskiego na odcinku około 50 metrów. Rozpoczyna się kolejny etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 485.

Objazd od strony Pabianic do Bełchatowa, poprowadzony będzie ulicami: Zamkowa – Stary Rynek – Warszawska – 3 Maja – 20 Stycznia – Nawrockiego – Świetlickiego do ulicy Jutrzkowickiej.
Objazd od strony Bełchatowa do skrzyżowania Kilińskiego/Zamkowa, poprowadzony będzie ulicami: Świetlickiego – Nawrockiego – 20 Stycznia – 3 Maja – Warszawska – Stary Rynek – Zamkowa.

Jak czytamy na komunikacjapabianice.pl, nieprzejezdna będzie ulica Kilińskiego na odcinku między Moniuszki a Roweckiego, a na odcinku od Roweckiego do Świetlickiego będzie jednokierunkowa. Wprowadzone zostaną zmiany na liniach 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 260, 261, 262, 263 i 265.

Większość autobusów jadących w kierunku centrum (oprócz linii 1) będzie kursować ulicą Mariańską. Do odwołania będzie obowiązywał zakaz ruchu na ul. Mariańskiej, za wyjątkiem autobusów, taksówek i docelowych wjazdów gospodarczych. Autobusy linii 1 ominą z kolei zamkniętą ulicę Kilińskiego ulicami Świętokrzyską (w stronę centrum) i Piękną (w stronę dworca PKP). Ulice Świętokrzyska i Piękna będą jednokierunkowe. Objazd dla samochodów będzie z kolei wytyczony ulicami Świetlickiego, Nawrockiego, 20 Stycznia, 3 Maja, Warszawską i Zamkową. Na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i 3 Maja będzie ustawiona tymczasowa sygnalizacja świetlna. Na ulicy Grobelnej zostanie przywrócony ruch dwukierunkowy.

Linia 1:
Od poniedziałku 27 kwietnia do odwołania autobusy linii 1 będą kursować objazdem. Z Dworca PKP pojadą bez zmian do przystanku Orla / Świętokrzyska, dalej objazdem ulicami Świętokrzyską, Moniuszki, Kilińskiego i następnie stałą trasą do Waltera-Jankego. W przeciwnym kierunku dojadą bez zmian do przystanku Kilińskiego / SDH, dalej pojadą ulicami: Kilińskiego, Moniuszki i Piękną do Orlej, dalej właściwą trasą do Dworca PKP.

Przystanki dodatkowe na trasie objazdu: Moniuszki / Mariańska (kier. Waltera-Jankego), Moniuszki / Kościuszki (kier. Dworzec PKP).

Linie 2, 7, 260, 261, 262:
Od poniedziałku 27 kwietnia do odwołania autobusy linii 2, 7, 260, 261 i 262 z Waltera-Jankego pojadą bez zmian do ulicy Grota-Roweckiego, dalej objazdem ulicami: Orlą, Mariańską, Moniuszki do Kilińskiego i następnie stałymi trasami. Analogiczna trasa objazdu obowiązuje w przeciwnym kierunku.
Uwaga! Na trasie objazdu autobusy nie zatrzymują się na przystanku Orla / Ewangelicka.

Linie 4, 6:
Autobusy linii 4 i 6 od poniedziałku 27 kwietnia wracają na stałe trasy, tj. przez ulice Kilińskiego i Moniuszki.

Linie 3, 5:
Od poniedziałku 27 kwietnia do odwołania zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanku Orla / Kilińskiego w kierunku Sikorskiego i Waltera-Jankego.

Linia 263:
Od poniedziałku 27 kwietnia do odwołania autobusy linii 263 będą kursować tymczasowo zmienioną trasą: z Waltera-Jankego pojadą bez zmian do przystanku Grota-Roweckiego / 20 Stycznia, dalej ulicami: Grota-Roweckiego, Orlą, Mariańską, Moniuszki do Kilińskiego i następnie właściwą trasą do Ksawerowa. Uwaga! W kierunku Ksawerowa autobus omija ulice Nawrockiego, Gawrońską i Bugaj. Rejon ulic Gawrońskiej i Bugaj (komunikacja w kierunku centrum) tymczasowo będzie obsługiwany linią 265.
Przystanki dodatkowe na trasie objazdu (kier. Ksawerów): Grota-Roweckiego / Gryzla, Grota-Roweckiego / Bugaj

Z Ksawerowa autobusy linii 263 pojadą bez zmian do przystanku Kilińskiego / SDH, dalej ulicami: Kilińskiego, Moniuszki, Mariańską, Orlą do Roweckiego i dalej stałą trasą do Waltera-Jankego (czyli z przejazdem przez ul. Bugaj, Drewnowską i Nawrockiego).

Linia 265:
Od poniedziałku 27 kwietnia autobusy linii 265 z Pawlikowic bez zmian dojadą do Bychlewa, dalej pojadą ulicami: Jutrzkowicką, Świetlickiego, Bugaj, Roweckiego, Orlą, Mariańską, Moniuszki do Kilińskiego i dalej bez zmian.
Przystanki dodatkowe na trasie objazdu (kier Pabianice): Świetlickiego / Jutrzkowicka (na żądanie), Bugaj / Gawrońska (na żądanie), Bugaj / Grota-Roweckiego, Grota-Roweckiego / Kilińskiego.

W przeciwnym kierunku autobusy linii 265 dojadą bez zmian do przystanku Kilińskiego / SDH, dalej pojadą zmienioną trasą ulicami: Kilińskiego, Moniuszki, Mariańską, Orlą do Kilińskiego i następnie stałą trasą do Pawlikowic.