ROZRYWKA

“Zapach ziemi” przyciągnął rzesze fanów mistrza z Pabianic

“Zapach ziemi” – film w reżyserii Jacka Grudnia – można było obejrzeć 2 lutego w kinie Helios. Widzowie dopisali. Nic dziwnego – pochodzący z Armenii Hovhannes Yazihyan to postać doskonale rozpoznawalna nie tylko w Pabianicach, gdzie postanowił zamieszkać.

Premiera tego dokumentu odbyła się pod koniec maja ub. roku w Miejskim Ośrodku Kultury. Opowiada o korzeniach siłacza, a także o przywiązaniu do nowej ojczyzny. Nie brakuje m.in. ciekawych przemyśleń dotyczących wiary.

Hovhannesa Yazichyana, mistrza świata i Europy w wyciskaniu sztangi, nikomu przedstawiać nie trzeba. Nie tylko zdobywa mistrzowskie tytuły, ale też udziela się jako trener. To nie wszystko. Niedawno zaangażował się w zorganizowanie w naszym mieście Mistrzostw Świata w Trójboju Siłowym Federacji GPC. Zawody odbyły się w październiku. Jednak film pokazuje go od innej strony. Pabianiczanie już pytają o kolejne projekcje.

Niżej film w videoskrócie.

Film przyciągnął do kina spore grono fanów mistrza. Mało kto przejmował się obostrzeniami. Być może znaleźli się w tzw. bańce.

Fot. Małgorzata Szynka
Fot. Małgorzata Szynka
Fot. Małgorzata Szynka