FAKTY

Zasady obowiązujące od dziś w mieście

Lewityn otwarty, ale z wyłączeniem placu zabaw i siłowni plenerowej. W autobusach maksymalnie 14 osób. Na ślubach i pogrzebach – 5.

Zgodnie z rozporządzeniem premiera obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. W związku z tym:

• Od 25 marca w autobusach komunikacji miejskiej może być tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących, czyli w naszych autobusach maksymalnie 14 osób, w Z 41 – 25 osób, w D (łaski) – 17 osób. Kierowcy MZK mają na bieżąco informować dyspozytora o większej liczbie pasażerów. W razie przepełnienia możliwe będzie podwojenie kursów. Podejmowane decyzje będą dostosowane do bieżących potrzeb.

• Po konsultacji z sanepidem wygaszana jest działalność targowisk miejskich (dotąd dopuszczona była wyłącznie sprzedaż artykułów spożywczych i higienicznych).

• W uroczystości w sali ślubów w Urzędzie Stanu Cywilnego może uczestniczyć do 5 osób, tak samo w ceremoniach w domu pogrzebowym na cmentarzu komunalnym.

• Lewityn pozostaje otwarty, ale z wyłączeniem placu zabaw i siłowni plenerowej. Place zabaw i siłownie plenerowe w parkach miejskich oraz na skwerach zostały zamknięte i wydzielone taśmą ostrzegawczą. Na tablicach wywieszono informację, żeby nie korzystać z urządzeń ze względu na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Na tablicach regulaminowych w parkach i skwerach miejskich pojawią się informacje z apelem o ograniczenie korzystania.

• Podczas patroli Straży Miejskiej z radiowozów będzie puszczany komunikat, żeby pozostać w domu, a na ulicach unikać grupowania się. Strażnicy będą sprawdzać miejsca często odwiedzane przez młodzież, bezdomnych i zgłoszenia o grupach w miejscach publicznych. Straż Miejska wspomaga działania policji i apeluje o pozostanie w domu.