FAKTY

Zatrudnili ją do sprzątania. Wynosiła pieniądze

Tuszyńscy policjanci zatrzymali 40-letnią pabianiczankę, która sprzątając dom okradła swoich pracodawców. Kobieta działała w ten sposób przez kilka miesięcy. Łącznie ukradła blisko 26 tys. złotych.

20 lipca  rzgowscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży pieniędzy w gminie Tuszyn. Okazało się, że 40-letnia mieszkanka Pabianic sprzątając dom, systematycznie okradała swoich pracodawców. Kobieta wykorzystała ich zaufanie i pod nieobecność kradła pieniądze.

Działała w ten sposób od grudnia 2020 roku do 20 lipca 2021 roku. Przez kilka tych miesięcy kobieta zdołała ukraść około 26 tys. złotych. Ten proceder przerwał dociekliwy właściciel domu, który przyłapał 40-latkę na gorącym uczynku. Tuszyńscy policjanci zatrzymali kobietę i przedstawili jej zarzuty kradzieży, co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

40-latka nie miała dotychczas konfliktów z prawem. Decyzją prokuratora podejrzana została objęta dozorem policyjnym. Funkcjonariusze przypominają, że większe sumy pieniędzy należy przechowywać w sejfie lub w banku. Okazja czyni złodzieja.

 

(Źródło: KPP Łódź- Wschód)