FAKTY PORADNIK

Zatrzymaj zaćmę! Bezpłatne badania w Pabianicach [ZAPROSZENIE]

Szpital Salve z Łodzi zaprasza osoby 60+ na bezpłatne badania okulistyczne w kierunku wykrycia zaćmy. Kiedy i gdzie? 29 kwietnia w Centrum Seniora w Pabianicach. Szczegóły niżej.

Zaćma to poważny problem szczególnie ludzi starszych. Późno zdiagnozowana lub nieleczona może prowadzić nawet do utraty wzroku. Jego pogorszenie to również pogorszenie jakości życia. Wiele osób, zwłaszcza seniorów, zauważa problemy ze wzrokiem, ale obawia się wizyt u okulisty oraz zabiegu. Nie potrafi lub nie ma czasu na to, aby zadbać o swój wzrok. Skutkuje to coraz bardziej pogłębiającą się wadą.

Właśnie dlatego tak bardzo potrzebne są działania edukacyjno-informacje, takie jak akcja „Zatrzymaj zaćmę z SALVE!”. Rozpoczęliśmy ją w 2021 r. przeprowadzając bezpłatne konsultacje okulistyczne w Wiśniowej Górze i Konstantynowie Łódzkim, gdzie ponad 40% przebadanych seniorów wymagało pogłębionej diagnostyki, a 25% z nich zabiegu usunięcia zaćmy. W ostatnim czasie wykonaliśmy tego typu badania w Poddębicach, Brzezinach oraz dwukrotnie w Aleksandrowie Łódzkim.

Szpital Salve w Łodzi (ul. Szparagowa 10) to placówka z wieloletnim doświadczeniem i z nowoczesnym oddziałem okulistycznym, która wykonuje operacje usunięcia zaćmy w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Zabieg jest poprzedzony BEZPŁATNĄ kwalifikacją do operacji. Dla pacjenta jest to całkowicie bezkosztowe działanie na rzecz polepszenia swojego wzroku.

Chcielibyśmy, aby szczególnie mieszkańcy Pabianic i okolic mogli dowiedzieć się więcej o operacji zaćmy.

Dlatego zapraszamy na bezpłatne badania okulistyczne w kierunku wykrycia zaćmy, które odbędą się

29 kwietnia (piątek) w godz. 10:00-15:00

w Centrum Seniora w Pabianicach

ul. Konopnickiej 39

 

Zapraszamy osoby w wieku 60+. Zapisy na badania pod nr tel. 42 633 78 01 

Na badanie prosimy zabrać ze sobą:

  • dowód osobisty
  • okulary, jeśli chodzisz w nich na co dzień

Dodatkowe informacje na stronie https://salve.pl/szpital/oferta-szpitala/okulistyka/operacja-zacmy/

Zapraszamy! Szpital Salve

 

(tekst promocyjny)