FAKTY

Zatrzymali 51- latka. Wynik – prawie 3 promile i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Policjant z pabianickiej drogówki  w dniu wolnym od służby, przekazał informację o nietrzeźwym kierującym. Zatrzymany użytkownik renault posiada także dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 51-letni mieszkaniec gminy Pabianice za swoje czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło 9 marca około godz. 19.00, w  Górce Pabianickiej. W czasie wolnym od służby policjant z wydziału ruchu drogowego powiadomił telefonicznie pabianickich mundurowych, że przez pobliską miejscowość będzie przejeżdżał renault scenic, a jego kierowca może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali. Już po kilkunastu minutach zauważyli opisany pojazd na terenie miejscowości Górka Pabianicka.

Szybko okazało się, że 51-letni kierujący jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w organizmie mieszkańca gminy Pabianice blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo, sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że kontrolowany mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na domiar złego kierował pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Zostanie rozliczony za popełnione wykroczenia, a także jazdę w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi, co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Czynu dopuścił się w warunkach recydywy.

(Źródło: KPP Pabianice)