FAKTY

Zatrzymali podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze i podpalenie

Policjanci z pabianickiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze i podpalenie budynku gospodarczego w miejscowości Barycz.

Mężczyzna podejrzany jest o to, że w nocy z 3 na 4 kwietnia 2021 roku, w miejscowości Barycz podpalił stodołę, w której znajdowały się maszyny rolnicze. Zniszczeniu uległy również cztery samochody stojące na posesji. Wartość zniszczonych pojazdów wynosi około 45 tys. zł. Policjanci ustalili, że napastnik ma także inne przestępstwa na sumieniu. Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, że 15 marca br. podejrzewany dotkliwie pobił właściciela zniszczonych sprzętów, w celu wymuszenia na nim podpisania dokumentów sprzedaży bmw.

35-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty wymuszenia rozbójniczego i zniszczenia mienia. Łaskowianin może trafić do zakładu karnego nawet na 10 lat. Decyzją sądu 35-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. W tym czasie policjanci i prokurator będą mogli uzupełnić i zakończyć postępowanie toczące się przeciw podejrzanemu i skierować akt oskarżenia do sądu.

(Fot. OSP w Chechle)