KOMUNIKACJA

Zawieszone przystanki i ruch wahadłowy

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

5 marca (wtorek) rozpoczną się roboty związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 485. Zamknięta dla ruchu zostanie połowa szerokości jezdni na odcinku od skrzyżowania Jutrzkowickiej z ulicami Świetlickiego i Wodną do posesji przy ul. Jutrzkowickiej 84. Ruch będzie się odbywał wahadłowo.

Ponadto zawieszone zostaną przystanki autobusowe w pobliżu posesji przy Jutrzkowickiej 73/74.

Przypomnijmy – przebudowa obejmie 2,3-kilometrowy odcinek pomiędzy Grobelną do granic miasta (o planach przebudowy fragmentu drogi wojewódzkiej 485, przebiegającej przez Pabianice, informowaliśmy w kwietniu ub. roku). Zarząd Dróg Wojewódzkich w połowie marca 2018 wyłonił wykonawcę robót – to konsorcjum firm ERBEDIM i PRDM Piotrków Trybunalski.

W ramach inwestycji na skrzyżowaniu Kilińskiego z Moniuszki (vis a vis budynku Pabian-Med) powstanie rondo. Będzie nowa nawierzchnia jezdni i zatoki autobusowe. Chodnik zostanie przesunięty tak, by obok zmieścić ścieżkę rowerową (docelowym zamysłem jest połączenie jej ze ścieżką na Świetlickiego). Prace obejmą również rozbiórkę mostu i budowę przepustu przez rzekę Pabiankę.

Z kolei na skrzyżowaniu „Grota” Roweckiego z Orlą (przy pływalni miejskiej i cmentarzu) powstaną nowe pasy z sygnalizacją – tak, by upłynnić ruch na jednym z przelotowych fragmentów miasta. Kolejne rondo powstanie u zbiegu Świetlickiego i Jutrzkowickiej.

Podpisana umowa z wykonawcą opiewa na blisko 27 mln zł. Inwestycja ma być gotowa do końca sierpnia 2020 roku.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *