FAKTY KOMUNIKACJA

„Zawsze jest tu kocioł. Będzie jeszcze gorzej”

Zmiany w newralgicznym punkcie nie wszystkim się podobają.

Zatrudnieni w budynku Pabian-Medu z okien obserwują postęp przebudowy drogi wojewódzkiej numer 485. Rondo na skrzyżowaniu z ulicą Moniuszki jest już niemal gotowe. Niedawno robotnicy przenieśli się na rozkopany parking przed Pabian-Medem, który to zaczęli „urządzać” od nowa. Osoby korzystające z parkingu na co dzień, są zaniepokojone widokiem.

– Zawsze jest tu kocioł i ścisk, a teraz nie wyobrażamy sobie, jak to będzie dalej wyglądało. Jeśli coś się zmieni, to na gorsze. Po co te dziwne esy-floresy z krawężników? I dlaczego jest tyle niewykorzystanego miejsca? – pytają.

Jak poinformował nas Marcin Nowicki, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi, projekt został zaakceptowany przez Pabian-Med i uwzględniono w nim wnoszone uwagi (w szczególności te dotyczące miejsc parkingowych).

– To roboty mające na celu odtworzenie parkingu. Wcześniej musieliśmy wykonać tam prace związane z usunięciem kolizji infrastruktury podziemnej. Widoczna przestrzeń na zdjęciach nie pokazuje całego projektu. Na terenach – w tej chwili jeszcze nie zabudowanych – brakuje ścieżki rowerowej i chodników – tłumaczy rzecznik ZDW. I dodaje:

– De facto liczba miejsc parkingowych nie zmniejszyła się.

CZYTAJ TAKŻE: Ścieżki-śmieszki. Rowerzyści mówią „dość”!