FAKTY

Zbiórka krwi dla Norberta wkrótce w hali sportowej

Chłopiec zmaga się z białaczką. Potrzebna jest krew. Akcja rozpocznie się w 17 sierpnia o godzinie 9.00.

Na początku sierpnia napisaliśmy, że dla 10- letniego piłkarza potrzebna jest krew. Zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. Pomoc dla chłopca napiera rozpędu. Klub MUKS Włókniarz Pabianice i Ruch Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach wspólnie z rodzicami chłopca, kolegami z drużyny, jego trenerami, opiekunami z klubu „Włókniarz”, organizuje akcję poboru krwi z przeznaczeniem dla Norberta Bieleckiego.
Wystarczy 17 sierpnia  (poniedziałek) przyjść do Powiatowej Hali Sportowej przy ulicy św. Jana i oddać dla Norberta krew. Akcja rozpocznie się od godziny 9.00 i trwać będzie do momentu, kiedy ostatnia z osób, jakie się na nią zgłoszą nie odda krwi. Ponieważ panuje pandemia koronawirusa, obowiązywać będą następujące zasady:

  • wszyscy bezwzględnie mają na twarzy maseczki ochronne,
  •  będzie obowiązywała kolejność zgłoszeń i przyjścia na akcję, dla informacji wszystkich jej
    potencjalnych uczestników: w ciągu godziny można będzie „obsłużyć” (wypisać zgłoszenie,
    przejść badania lekarskie i oddać krew) najwyżej 10 osób i to na kilku stanowiskach, jakie będą
    ulokowane na sali.

Organizatorzy akcji informują, że można się zgłaszać do udziału w niej: telefonicznie pod numery punktu pobrań w Pabianickim Centrum Medycznym: (42) 214 94 01 lub 603 322 511 a także e-mailem na adres: pabianice@krwiodawstwo.pl, Wcześniejsze zgłoszenie pozwoli na sprawne zorganizowanie całej akcji.
MUKS przypomina, że: oddać krew może pełnoletnia osoba (trzeba mieć ze sobą dowód osobisty),
oddać krew może zdrowa osoba. Przed wejściem na salę będzie mierzona temperatura ciała,
przed oddaniem krwi wskazane jest zjedzenie lekkiego śniadania. Należy dzień wcześniej powstrzymać się od alkoholu.

Norbert ma krew grupy O Rh+ i taką dostaje i będzie dostawał, ale potrzebna jest krew każdej grupy. Posłuży ona do ratowania życia innych osób. Fakt jej oddania na rzecz Norberta to gwarancja, że mu jej nie zabraknie.