FAKTY

Zdrapki, Lotto, zakłady z bonusem – im się udało!

Do uczestnictwa w grach hazardowych przyznaje się około połowa dorosłych Polaków – lubimy grać w Lotto, kupować zdrapki oraz obstawiać zakłady bukmacherskie. I jak pokazują przykłady, mieliśmy w naszym kraju naprawdę sporo spektakularnych wygranych!

Wśród osób, które przyznają się do uczestnictwa w grach hazardowych, aż 42% wybiera loterie organizowane przez państwowego monopolistę, czyli Totalizator Sportowy. 28% ankietowanych przez OBOP chętnie bierze udział w konkursach sms-owych. Z kolei według różnych badań, od 5 do 13% Polaków od czasu do czasu odwiedza bukmachera (połowa internetowego). Widać więc, że naprawdę spore grono naszych rodaków ma w sobie żyłkę hazardzisty, a o przykłady spektakularnych wygranych wcale nie jest trudno.

Lottomilionerzy są wśród nas

Najwyższa wygrana w sztandarowej loterii Totalizatora Sportowego, czyli Lotto, padła 16 marca 2017 r. w Skrzyszowie. Ktoś wygrał wówczas ponad 36,72 mln zł. Druga pod względem wielkości wygrana padła w Ziębicach w 2015 r. i wyniosła 35,23 mln zł, a trzecia – w 2012 r. w Gdyni i wyniosła ponad 33,78 mln zł. W całej historii Totalizatora najwięcej – bo ponad 100 – wygranych powyżej 1 mln zł padło w Warszawie. – Dużo wygranych mamy także w regionie łódzkim, Trójmieście, Krakowie, Poznaniu czy na Górnym i Dolnym Śląsku. Nie oznacza to, że w małej miejscowości, w której jest tylko jeden lub są dwa punkty Lotto i gra niewiele osób, nie może paść szóstka. Piękne w grach losowych jest to, że nigdy nie wiemy, czy i gdzie padnie wygrana – powiedział portalowi gazeta.pl Jarosław Tomaszewski z Totalizatora Sportowego.

Jeśli chodzi o popularne zdrapki, jedna z najwyższych wygranych padła stosunkowo niedawno, bo na początku kwietnia br. Kupując los za zaledwie 30 zł szczęśliwiec z Sulechowa „wydrapał” sobie główną wygraną w wysokości 2 mln zł.

U bukmachera też można wygrać!

Sporo wysokich wygranych pada także w zakładach bukmacherskich – nie są one tak wysokie jak w przypadku Lotto, ale z pewnością wygrać jest łatwiej. W zakładach bukmacherskich liczy się bowiem nie tylko szczęście – znacznie pomaga też dogłębna wiedza odnośnie danej dyscypliny sportu, opracowanie własnej strategii grania czy korzystanie ze znanych systemów oraz bonusów bukmacherskich legalnych bukmacherów od Fortuny, przez Betclic do LVBET (tu cała lista freebet, bonus bez ryzyka czy bonus z kodem promocyjnym). Jak pokazuje przykład gracza STS, który wygrał ponad 1,25 mln zł. Postawił wtedy kupony za 3 zł, ale z 25 zdarzeń wygenerował kurs ponad 100 000!! Wszystkie 25 zdarzeń (mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy) trafił bezbłędnie.

Inne spektakularne wygrane u bukmachera

I tak jedną z najwyższych w Polsce wygranych w zakładach bukmacherskich może pochwalić się kobieta. W 2016 r. pewna pani za 96 zł postawiła kupon akumulowany składający się z trzynastu spotkań piłki nożnej – angielskiej Premier League oraz Championship. Trafiła wszystkie, a na jej konto wpłynęła niebagatelna kwota 565 tys. zł. Blisko 530 tys. zł wygrał w kwietniu 2018 r. gracz, który postawił 20 zł na kupon live składający się z sześciu meczów tenisowych.

Są również wygrane, które potwierdzają teorie mówiące o tym, że podczas obstawiania warto mieć swoją strategię. O ponad 70 tys. zł wzbogacił się typer, który na jednym kuponie trafił wyniki siedmiu zdarzeń, w tym meczów e-sportowych. Większość z nich była jednak tzw. pewniakami z niskim kursem, ale wysoki wkład własny, wynoszący 10 tys. zł, pozwolił solidnie się wzbogacić. Inni wolą stawiać mniej, ale bardzo dużo zdarzeń.

W marcu br. klient jednego z legalnych bukmacherów za 8 zł postawił wyniki aż siedemnastu meczów piłkarskich, m.in. ligi angielskiej, niemieckiej oraz hiszpańskiej. Wytypował je poprawnie i wygrał aż 109 tys. zł. Jeszcze inny miłośnik zakładów wzajemnych kilka miesięcy temu postawił 10 zł na wyniki dwudziestu czterech meczów. Całkowity kurs kuponu wynosił 3623,39, a jego wygrana wyniosła ponad 63 tys. zł.

Graj legalnie u firm z licencją Ministerstwa Finansów. Wszystkie wymienione firmy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów bukmacherskich. Zakłady bukmacherskie mogą uzależniać. Zauważyłeś objawy uzależnienia, skontaktuj się ze specjalistą leczenia uzależnień. Zakłady bukmacherskie to ryzyko hazardu – zauważyłeś objawy uzależnienia, skontaktuj się ze specjalistą leczenia uzależnień.

 

 

 

artykuł w oparciu o umowę o współpracy zewnętrznej


Jeden komentarz do “Zdrapki, Lotto, zakłady z bonusem – im się udało!

  1. a ja uważam że z zakładaniem się jest jak z kurą – nawet ślepej się czasem ziarenko trafi, haha :-D

Comments are closed.