FAKTY

Żeglarka przegrała walkę z ciężką chorobą

Wczoraj późnym wieczorem Pabianicki Klub Sportów Wodnych poinformował, że po rocznej walce z chorobą “dziś zakończyła swój ziemski rejs żeglarka Asia Legiędź z domu Napieracz znana jako Młoda Czujna”.

Przed południem na FB smutna wiadomość przekazał mąż. Napisał: ” odeszła od nas moja Joanna. Niestety rodzaj białaczki, na który zachorowała, był bardzo trudny w leczeniu. Wiele chemioterapii, przeszczep, potem nawrót i kolejna chemioterapia – to wszystko nie wystarczyło. Spoczywaj w pokoju”.

O Joannie pisaliśmy w kwietniu, kiedy jej mąż tuż po dramatycznej diagnozie poprosił o krew. W maju okazało się, że pabianiczanka ma szansę na życie, jeśli znajdzie się dawca, wtedy także odezwał się jej mąż Rafał.

Na stronie Fundacji DKMS, zajmującej się poszukiwaniem dawców szpiku) pojawił się apel Joanny. Napisała: “Mam na imię Joanna, mam 36 lat i pochodzę z Pabianic. Mieszkam tu wraz z mężem, synem (10 lat) i córką (6 lat). Zawsze uwielbialiśmy spędzać razem czas. Nasz dom wypełniał śmiech i radość. Wszystko zmieniło się w kwietniu tego roku, kiedy dowiedzieliśmy się o mojej chorobie.
Padła diagnoza – ostra białaczka szpikowa. Ta informacja była dla nas szokiem. Nikt z nas nie spodziewał się takiego scenariusza. Obecnie naszym największym marzeniem jest powrót do normalności. Aby tego dokonać wiem, że muszę walczyć.