ROZRYWKA

Żeglarze na podium

Zajęli 2. miejsce w regatach na Zalewie Sokólskim.

Krzysztof Łazarski, żeglarz z Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych, wraz ze swoją dwuosobową załogą stanął na podium zdobywając 2. miejsce w VI Regatach o Puchar Burmistrza Sokółki. Zawody żeglarskie odbyły się w dniach 15-16 maja 2021 na Zalewie Sokólskim w klasie omega.
Żeglował z Edyta Grzelak z Konstantynowa Łódzkiego i Lidią Kowal z Warszawy. W pierwszym dniu regat udało się rozegrać 6 wyścigów. W tym dniu wiatr wiał z siłą 2-4 w skali Beauforta. Ze względu na warunki akwenu był również bardzo zmienny co do kierunku. W drugim dniu odbył się tylko jeden wyścig, po czym wiatr całkowicie przestał wiać i regaty zostały zakończone.

Załogantki spisywały się rewelacyjnie i biorąc pod uwagę, że był to nasz pierwszy start w tym składzie, a dla Edyty były to pierwsze regaty, na pewno drugie miejsce jest dużym sukcesem – mówi sternik Krzysztof Łazarski.

Regaty były przetarciem przed Pucharem Polski Klasy Omega 2021. Załoga z Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych planuje start w Teamie Ropert’s Port w całym cyklu Pucharu, który obejmuje sześć startów na terenie całego kraju.
Inna grupa żeglarzy zaprezentuje Pabianice podczas cyklu regat w klasie 470 o Puchar Polski Południowej „Masters”. Na zakończenie sezonu regatowcy z pabianickiego Klubu wystartują w Regatach o Puchar Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego. To wyścigi jachtów żaglowych dla najlepszych załóg amatorskich regat sportowych rozgrywanych systemem pucharowym, których celem jest integrowanie środowiska żeglarskiego w Polsce, poprzez konfrontację najlepszych sterników i załóg oraz wyłonienie najlepszej amatorskiej załogi sezonu. Sternikiem będzie Krzysztof Łazarski, który wystartuje wraz z klubową załogą: Beatą Studzińską i Piotrem Liczbińskim.

(Fot. PKSW)