FAKTY

Żeligowski i Habura stracili posady

Koniec dorabiania przez przewodniczącego Rady Miejskiej i szefa MZK.

Andrzej Żeligowski i Jarosław Habura do niedawna zasiadali w Radzie Nadzorczej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęczycy.

Portal leczyca.naszemiasto.pl poinformował 8 listopada o zmianach w RN dwóch spółek – PGKiM oraz Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Żeligowskiego i Haburę odwołała Monika Kilar-Błaszczyk, która pełni obowiązki burmistrza Łęczycy od końca lipca (dotychczasowego włodarza Krzysztofa Lipińskiego zawiesiła prokuratura – postawiono mu zarzuty dotyczące płatnej protekcji i żądania korzyści majątkowej).

– Jednym z powodów było niedostosowanie przez obie rady sposobu zatrudnienia prezesów do obowiązujących przepisów (…) umowy o pracę powinny być w czerwcu zmienione na kontrakty menedżerskie. Kolejnym powodem jest kwestia utraty zaufania do rad nadzorczych, wynikająca m.in. z poruszonego powyżej problemu wynagrodzeń. Niepodjęcie działań w celu ukształtowania i stosowania w spółce zasad wynagradzania członków organu nadzorczego, narażało mnie na odpowiedzialność karną – powiedziała portalowi naszemiasto.pl Monika Kilar-Błaszczyk.

O tym, że Żeligowski dostał tam stanowisko poinformowaliśmy jako pierwsi 15 stycznia tego roku (CZYTAJ TUTAJ). Z internetowych wpisów KRS wynikało, że w łęczyckiej RN jest od września 2016 roku, ale oświadczenie majątkowe pokazało, że stołek dostał już w maju 2016 (CZYTAJ TUTAJ), czyli tuż przed przewrotem w Radzie Miejskiej, do którego się przyczynił. W wyniku tej akcji PiS został zepchnięty do opozycji. Czy fucha w Łęczycy była „nagrodą” za przejście na stronę proprezydenckiego klubu radnych?

Z kolei Jarosław Habura – prezes pabianickiego MZK, brat starosty Krzysztofa Habury – dorabiał w Łęczycy od maja 2015 roku.

Żeligowski na zasiadaniu w Radzie Nadzorczej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęczycy od maja do końca 2016 roku zarobił 9.414,95 zł.

Przypomnijmy – 31 października poinformowaliśmy o usunięciu z szeregów Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Żeligowskiego i Dariusza Wypycha (CZYTAJ TUTAJ).

(Fot. Paweł Nowak/mh)

14 komentarzy do “Żeligowski i Habura stracili posady

 1. I dlatego należy ustanowić całkowity zakaz łączenia stanowisk dla urzędników. W szczególności samorządowych i państwowych (czyt. członek rządu nie może być jednocześnie posłem) .

   1. Pani Bożeno Kozłowska Ten sam głupi link wkleiła Pani na Facebooku. I nie umie Pani korzystać nawet z Googla. Feliksiński kiedyś był w radzie nadzorczej, a teraz nie jest. Może by był, gdyby głosował tak jak Pani i Żeligowski. Jego sie jednak kupić nie dało. nie każdy jest Judaszem.

    Ale sumienie Panią gryzie, że Pani błotem innych obrzuca…. Dobry znak… Znaczy że jest tylko rzadko używane…

   2. Bosze K. nie trzeba być orłem, żeby odróżniać subtelności w ocenie zdarzeń i postaw. Jezu jakby gaf na FB było mało to jeszcze masz kłopoty z moralną oceną zdarzeń. Taka mała prośba od wielbiciela możesz zmienić nick z Kasi np. na Olgierd ? Jakoś bardziej pasuje.

 2. i bardzo dobrze! jak można być takim pazernym i bezczelnym? w końcu się ucięło!!!!

   1. nie wiemy czy gdzieś ale jak na czterech to pewnie przed kimś taki oślizgły epizod go czeka

 3. I co Andrzejku? Judaszem zostałeś a srebrniki ci zabrali…. Miałeś chamie złoty róg miałeś chamie czapkę z piór….

  Resztę sobie dopisz. I zobacz jak się zachował Feliksiński.

 4. Azja miały ryby na piersi ty Andrzejku pierdyknij sobie nad cycem tatuaż z Haburą trzymającym Pinokia na rękach. Może wtedy ci co nowego do zasiadania znajdą ?

Comments are closed.