FAKTY

Żeligowski i Wypych usunięci z PiS-u. Za nielojalność i długi

Władze okręgu PiS zadecydowały o wykluczeniu z Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Żeligowskiego i Dariusza Wypycha.

Ruch wobec Żeligowskiego to skutek złożenia wniosku przez szefa okręgu posła Marka Matuszewskiego. Poinformował o tym na konferencji prasowej 20 czerwca ub. roku. Przewrót, do jakiego doszło 16 czerwca 2016, spowodował pozbawienie PiS większości w Radzie Miejskiej. Odwołano wtedy z funkcji wiceprzewodniczącego RM Antoniego Hodaka (PiS). Opozycji pomogły w tym głosy ludzi PiS, którzy w radzie mają większość. Po odwołaniu Hodaka radni Marczak, Żeligowski i Kozłowska nie opuścili sali i wzięli udział w głosowaniach, w których wyłoniono nowych wiceprzewodniczących (Kozłowską i Rąkowskiego z PO).

Generalnie trójka radnych z klubu PiS zaczęła głosować z klubem (ówcześnie) Platformy Obywatelskiej. Bożenna Kozłowska sama odeszła z partii, a Żeligowski nie chciał tego zrobić. Iwona Marczak należała jedynie do klubu PiS, z którego została usunięta.

Zadanie poinformowania o decyzji zarządu okręgu wobec. Żeligowskiego i Wypycha powierzono szefowi lokalnego PiS-u Waldemarowi Flajszerowi. Jak udało nam się ustalić, powodem wykluczenia Dariusza Wypycha z PiS-u były zaległości finansowe wobec partii.

– Nic o tym nie wiem, nie mam zaległości wobec PiS – usłyszeliśmy od Dariusza Wypycha.

Z kolei Andrzej Żeligowski, przewodniczący RM, wzburzony odparł: – Mało mnie to obchodzi.

Z naszych informacji wynika, że wykluczeni wyczerpali już procedurę odwoławczą. Decyzja jest ostateczna.

11 komentarzy do “Żeligowski i Wypych usunięci z PiS-u. Za nielojalność i długi

  1. Zeligowski jak ci nie wstyd ,sprzedałeś się za srebrniki Mackiewicza
    Na starość sprzedać honor i swoją karierę za kilka srebrników WSTYD

  2. Mister Ż. jest emerytem, ma fuchę w RM oraz w Pabianicach, Łęczycy, Łodzi i Włocławku. To co go obchodzi partia, która go promowała? Ma kolegów i partię między pośladkami. Grunt, że kasa ( solidna) leci.

  3. Panowie W. i Ż. co tak zacni i porządni ludzie jak Wy robili wsród tej ciemnej hołoty? Troglodyci górą dzisiaj w PiS. Ale ta partia oszukała nawet “Solidarność”.

    1. W tym komenatrzu nie wskazano pod czyim adresem jest kierowane to określenie więc można go spokojnie używać.

Comments are closed.