FAKTY

Zielone słupy z czerwoną różą zaskoczyły kierowców

Ulica Łódzka w Ksawerowie dodatkowo się zazieleniła, co wzbudziło zainteresowanie podróżujących. Za inicjatywą stoją radni gminni.

Szpaler zielonych słupów trakcyjnych “wyrasta” wzdłuż ul. Łódzkiej w Ksawerowie, gdzie trwa remont torowiska.  Będzie ich koło 80, jest już połowa. Zostały pokryte taką farbą, gdyż tak chcieli radni.

Wykonawca poinformował nas, że kolory mogą być dowolne, postanowiłem skonsultować temat z radnymi, a oni postawili na zieloną barwę, nawiązującą do tła w herbie – mówi wójt gminy Ksawerów Adam Topolski.

Na każdym słupie zamontowano blaszkę z herbem gminy – czerwoną różą na zielonym tle. Zindywidualizowanie wyprodukowanych w tym roku w Siedlcach słupów nie nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, a wyróżnia gminę.

W Pabianicach kolor słupów będzie szary – jak w Łodzi, ale tylko o kilka tonów jaśniejszy. – W przypadku waszego miasta nad kwestią kolorystyki nie debatowali radni – mówi Rafał Sąciński, prezes zarządu spółki Progreg Infracity, lidera konsorcjum przeprowadzającego remont linii 41.

Tagi: