FAKTY

Zimowisko dla dzieci za 500 zł

Senator Maciej Łuczak zaprasza dzieci i młodzież na zimowe kolonie w Brennie (Śląsk Cieszyński), w ośrodku wypoczynkowo-szkoleniowym „Regor”.

Termin wyjazdu to 31 stycznia – 9 lutego. Ośrodek ma bogate i nowoczesne zaplecze sportowo-rekreacyjne, do dyspozycji uczestników zimowiska będą m.in. kryty basen o wymiarach 12 x 6 metrów, sala bilardowa, kominkowa, siłownia i sprzęt sportowy, tenis stołowy, plac zabaw, boisko do gier zespołowych, dostęp do Internetu i projektora multimedialnego.

Całkowity koszt koloni z elementami profilaktyki zdrowotnej to 500 zł (dla dzieci, których jedno z rodziców podlega ubezpieczeniu społecznemu w KRUS). W cenie jest:

– transport autokarem klasy LUX,  gorąca herbata podczas podróży,
– transport autokarowy na wycieczkę, prowiant na drogę powrotną,
– 9 noclegów w pokojach 2-, 3-, 4- i 5-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
– 5 posiłków dziennie (śniadanie, drugi śniadanie  obiad, podwieczorek, kolacja),
– kulig połączony z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek,
– bogaty program zajęć (zajęcia fitness, sportowe; zabawy z chustą Klanza oraz dyskoteki i gry),
– całodniowa wycieczka do Wisły i Ustronia (m.in. skocznia Adama Małysza), zwiedzanie z biletami wstępów,
– podatek VAT.

Dziećmi będzie się opiekować wykwalifikowana kadra zatwierdzona przez Kuratorium Oświaty.

Oto program kolonii:
  1. dzień: Zakwaterowanie w ośrodku „Regor” w Brennej, obiad i podwieczorek. Zapoznanie się z regulaminem basenu, BHP i ośrodka. Podział dzieci na grupy, kolacja, dyskoteka integracyjna.
  2. dzień: Całodniowa wycieczka do Wisły i Ustronia (z prowiantem na drogę); zwiedzanie (m.in. Skocznia Adama Małysza, spacer po Wiśle i Ustroniu). Powrót do ośrodka – kolacja, gry i zabawy w podgrupach, korzystanie z basenu i nauka pływania.
  3. dzień: Wyjście do Brennej – korzystanie z lodowiska (posiada wypożyczalnię łyżew). Powrót do ośrodka na obiad i podwieczorek; po kolacji gry i zabawy w podgrupach, zajęcia z chustą Klanza.
  4. dzień: Wyjście na stoki Brennej – saneczkowanie, zabawy na śniegu. Powrót do ośrodka na obiad i podwieczorek, a później ciąg dalszy białego szaleństwa. Po południu odbędą się turnieje, gry, zabawy, zajęcia aerobowe i fitness.
  5. dzień: Wyjście do centrum Brennej – zwiedzanie okolicy, zabawy na śniegu; powrót do ośrodka na obiad i podwieczorek, następnie nauka pływania w grupach. Tego dnia zaplanowano kulig połączony z pieczeniem kiełbasek, a po nim gry i zabawy, możliwość korzystania z basenu.
  6. dzień: Spacer po górach, zabawy na śniegu, jazda na sankach. Powrót do ośrodka na obiad i podwieczorek. Korzystanie z basenu, turnieje, konkursy, dyskoteka.
  7. dzień: Konkurs plastyczny „Moje Góry”; korzystanie z basenu, zajęcia w podgrupach. Po obiedzie i podwieczorku organizowane są m.in. wspólne gry, zajęcia z chustą Klanza i inne animacje.
  8. dzień: Od rana do południa białe szaleństwo (sanki, łyżwy). Powrót na obiad i podwieczorek. Później korzystanie z basenu, aerobik i fitness, a także projekcja filmów dla dzieci w sali TV. Następnie kolacja, zabawy, animacje i konkursy.
  9. dzień: Spacer po Brennej, bitwa śniegowa z podziałem na grupy oraz konkurs na najładniejszego bałwana i najdalszy rzut śnieżką. Po obiedzie i podwieczorku będzie możliwość korzystania z basenu; kadra zorganizuje również gry, zabawy i dyskotekę połączoną z wyborami Miss i Mistera.
  10. dzień: Śniadanie, pożegnanie z Brenną, powrót do domu (dzieci otrzymają suchy prowiant na drogę powrotną).

Informacje udzielane są w Biurze Senatora RP Macieja Łuczaka w Pabianicach (ul. Stary Rynek 6), na stronie senatorluczak.pl oraz pod numerem telefonu 518-646-999.

(Fot. brenna.org.pl)

 

art. promocyjny

Tagi: