ROZRYWKA

Złoto, srebro i brąz dla naszych na Mistrzostwach Polski i zawodach wojewódzkich

Kolejne sukcesy w biegu na orientację i przez płotki.

Pasmo górskie Rudawy Janowickie było areną tegorocznych Mistrzostw Polski w klasycznym i sztafetowym biegu na orientację. Typowo górski teren z dużymi przewyższeniami, licznymi skałami i kamieniami był bardzo wymagający fizycznie, ale i nawigacyjnie sprawiał sporo problemów.

Na podium mistrzostw Polski w biegu indywidualnym stanęło aż pięciu zawodników Azymutu. Złoto wywalczyły nasze niezawodne dziewczyny: Julia Krempińska w K18 i Maria Pabich w K35, srebro Katarzyna Konc w K45, a brąz Tomasz Pabich w M35 i Tomasz Tkaczuk w M40. Ponadto w pierwszej szóstce zameldowali się nasi młodzi zawodnicy z kategorii “szesnastek” (K16 i M16), Kaja Młynarczyk była piąta, Maciej Sztranek czwarty, a Oskar Wesołowski szósty.

W biegu sztafetowym Azymut Pabianice stawał na podium trzy razy. Srebrne medale wywalczyli chłopcy z kategorii M16 w składzie: Maciej Sztranek, Franciszek Krempiński i Oskar Wesołowski oraz panowie z kategorii M105: Michał Łubis, Tomasz Tkaczuk i Tomasz Pabich. Po brąz sięgnęły dziewczyny z kategorii K18: Alicja Grochowalska, Kaja Młynarczyk i Julia Krempińska. Bardzo dobre czwarte miejsce, po zaciętej walce zajęli chłopcy z M16 biegnący w składzie: Jerzy Durma, Jakub Wiśniewski i Karol Sieroń.

W sobotę 29 maja, na stadionie AZS-u Łódź odbyły się Mistrzostwa Województwa w kategorii U16 (poniżej 16 lat). Zawodnicy Azymutu zdobyli dwa medale. Kacper Kurowski, prowadząc od startu do mety, z dużą przewagą (ponad 8 sekund) wygrał 1000 m z czasem 2:50,00. Joanna Domagała po raz kolejny bijąc rekord życiowy w biegu na 300 m przez płotki (50,95) zdobyła brązowy medal. Dobry rezultat odniosła także w biegu na 80 m przez płotki, gdzie uplasowała się na 6 miejscu, z nowym rekordem życiowym 13,92 (-0,5).
Następnego dnia w niedzielę 30 maja w Bełchatowie odbyły się Mistrzostwa Województwa w kategorii poniżej 14 lat (U14). W tych zawodach duże możliwości wykazał Miłosz Gramsz, który zwyciężył w biegu na 300 m z czasem 43,61. Bliski był także strefy medalowej w biegu na 60 m zajmując 5 miejsce z czasem 8,17.