FAKTY

Złowieszcza przestroga szpitala: biada złodziejowi kwiatków, jeśli trafi do PCM

Pabianickie Centrum Medyczne podjęło stanowczą walkę z rabusiami. Za podprowadzenie doniczkowego kwiatka mogą grozić poważne konsekwencje.

Wisząca surfinia, zdobiąca główne wejście do szpitala, zniknęła w sobotę (10 sierpnia) późnym wieczorem. Bardzo zdenerwowało to szefostwo placówki. Do tego stopnia, że na oficjalnym profilu FB pojawił się ostrzegawczy wpis. Amator cudzego mienia został poinformowany, iż jego wizerunek uwiecznił szpitalny monitoring. Kiedy tylko przekroczy PCM, nie będzie miał powodów, by czuć się bezpiecznie i komfortowo. Przeciwnie: może zacząć się bać, bo “co się odwlecze, to nie uciecze”.

Oto cała treść postu szpitala (screen na dole): „Szkodniku! Złodzieju! Nagrał Cię nasz szpitalny monitoring. Sobota 10 sierpnia godzina 22.51 Czemu nie może być chociaż trochę ładnie? Czemu przeszkadzały Ci nasze surfinie? Ale zgodnie z przysłowiem – co się odwlecze, to nie uciecze! Masz szansę zostać pacjentem PCM”.

Sugestywny wpis działa na wyobraźnię. Czego mogą się spodziewać wszelkiej maści złodziejaszki? Opryskliwej pielęgniarki, zepsutego jedzenia, leżenia w zużytym pampersie czy zoperowania niewłaściwej części ciała? To nie jest jednak katalog zamknięty. Jednego możemy być pewni – przesadnej uprzejmości wobec takich pacjentów nie będzie, a autorzy horrorystycznego wpisu z PCM powinni zatrudnić się w szpitalu im. A. Kopernika z serialu “Daleko od noszy”.

[AKTUALIZACJA]: Tuż po naszej publikacji z niefortunnego wpisu usunięto fragment “Ale zgodnie z przysłowiem – co się odwlecze, to nie uciecze! Masz szansę zostać pacjentem PCM”.

Tagi:

14 komentarzy do “Złowieszcza przestroga szpitala: biada złodziejowi kwiatków, jeśli trafi do PCM

 1. Szanowna Redakcjo,
  mną kierowały zwyczajna złość na sytuację, niemoc na złodzieja, i brak możliwości ukarania go. Stąd mój emocjonalny wpis, który po Państwa artykule zmieniłam. A co kieruje Państwem? Popieracie złodziejstwo? No to “wielkie brawa”

  1. Dobrze, że wpis został edytowany i poprawiony. Następnym razem bardzo prosimy o przeczytanie treści, jaka ma zostać opublikowana publicznie i zastanowienie się, jak może zostać odebrana.

   Nigdzie w artykule nie napisaliśmy, że popieramy złodziejstwo (wręcz przeciwnie – w opisie na FB zaapelowaliśmy, by złodziej zwrócił fanty). Trzeba mieć złą wolę, by posądzać nas o popieranie złodziejstwa, podczas gdy zwracamy uwagę na podstawy etyki lekarskiej według której lekarz ma leczyć zarówno przykładnego obywatela, jak i złodzieja, łapówkarza czy innego przestępcę.

   Motto, jakie przyświeca Pabianickiemu Centrum Medycznemu, brzmi podobno: “Twoje zdrowie naszym celem” – i nie ma tam “gwiazdki” czy małego druku, że nie dotyczy to np. złodzieja kwiatów.

    1. A co miała Pani na myśli pisząc: “co się odwlecze, to nie uciecze! masz szansę zostać pacjentem PCM” ??

      1. Wobec braku odpowiedzi na fundamentalne pytanie, jesteśmy zmuszeni zakończyć dyskusję, gdyż do niczego ona nie prowadzi.

      2. proszę się już więcej nie kompromitować……. wydźwięk tej wypowiedzi był jasny. i wygląda ona o wiele lepiej po usunięciu tego debilnego dopisku

  2. Kradzież to się zgałsza na policję i jest mandat 500zł.
   Najlepiej, aby pani Joanna się zajeła pracą i pacjentami, nie głupotami. Większość pacjentów wychodzi w trumnach więc o czymś to świadczy. Czystości przy pacjentach nikt nie utrzymuje, pacjenci są narażeni na ostre zakażenia, zapalenia, na sepsę, gronkowca itd.
   Lista jest długa na ten szpital. Z lekammi też krucho, nie dają.
   Wypwiedź jest wymowna i zrozumiała. Wiadomo jaka kara czeka na złodzieja.

 2. pabianice.tv
  racja oczywiscie po waszej stronie , oficjalny profil PCM na fejsie sądząc po znaku firmowym ale wpis juz bardzo nieprofesjonalny

 3. o kurcze, czekam na wpis na ‘spotted’ :D :D :D
  “złodzieju, który ukradłes szpitalną doniczke z kwiatkami , mam cię na kamerze . Masz 3 dni na oddanie , inaczej zgłaszam sprawę na policję”
  klasyka! omnommnom

 4. Sprawa powinna zostać od razu zgłoszona na policję i tyle. Żadne pisanie postów na FB niczego nie zmieni bo ludzie na tym portalu bawią się w komentowanie i lajkowanie. Nie ma co liczyć na to, że ktoś będzie chciał pomóc pabianickiemu szpitalowi w znalezieniu osoby która zabrała kwiatka.

  1. Przede wszystkim to do władzy Pabiianic Dyrekcji Szpital i personelu medycznego który czówa nad bezpieczeństwem pacjentów.. Parę lat wstecz była afera Łódzki pogotowie ratunkowe i układy z zakładami pogrzebowymi.. Czy sumienia ludzie nie macie nad ludźmi którzy oczekują na pomoc.. I konaja w katorgach.. Przede wszystkim jeśli ludzie są nie odpowiednio wykształceni czy się nie nadają do tej pracy to się wyrzuca i z wpisem do papierów oczywiście znajomości znajomi znajomych.. I drodzy mieszkańcy jeśli ten cały bałagan trwa też już jakiś czas czemu nie działacie w tej sprawie.. Bo nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć I kiedy będziecie pacjentem szpitala.. To zdumiewa mnie że powierzacie tym ludziom swoje życie i bliskich…

 5. Skoro w PCM normalni pacjenci są traktowani tak jak są a skuteczność leczenia jest znikoma, czekanie na sorze ok 9h to normalka i ogólnie wszyscy wiemy jak wygląda proces “leczenia”, to aż strach pomyśleć co zrobią z tym biedakiem, który buchnął kwiatka. Według mnie zdecydowanie lepiej dla niego, żeby oddał się w ręce policji, wtedy przynajmniej ma szanse.

  1. A może by Pan AntyPOPIS chciał udzielić wywiadu w telewizji o PCM Pabianice, o ich leczeniu i skuteczności. To bardzo proszę napisać wiadomość do Alarm TVP 1 – zainteresowanie jest duże.

Comments are closed.