FAKTY

Zmarły 3 kolejne osoby. To pabianiczanie

Już 7 śmiertelnych ofiar koronawirusa u nas.

Ostatnio informowaliśmy o śmierci spowodowanej COVID-19 w miniony czwartek. Niestety, z informacji służb sanitarnych wynika, że zmarły 3 kolejne, hospitalizowane osoby. To 62-letni i 79 – letni mężczyźni z Pabianic oraz pabianiczanka, która skończyła 85- lat. Wszyscy mieli choroby współistniejace.

Wcześniej odeszli: mieszkaniec Gminy Dobroń (87 lat), mieszkańcy Gminy Ksawerów (88 i 72 lata) oraz 62- letni pabianiczanin. Pierwsza osoba po zakażeniu koronawirusem zmarła w połowie czerwca.

Już 32 zakażenia u seniorów po wczasach

1 października napisaliśmy, że 7 starszych osób przywiozło właśnie chorobę ze zorganizowanego dla seniorów we wrześniu wypoczynku nad morzem. 4 trafiły do szpitala. Pozostali czekają na wyniki, sprawa jest rozwojowa. (CZYTAJ TUTAJ)

Według dzisiejszych danych liczba chorych zwiększyła się do 32! I to wcale nie musi być koniec pozytywnych wyników testów z tej nie eskapady.

Autokar z 47 seniorami odjechał z Konstantynowa Łódzkiego. Większość to osoby z terenu naszego powiatu. Nad morze wybrało się też kilkoro seniorów z Łodzi i powiatu zgierskiego.

Obecnie na terenie naszego powiatu choruje 97 osób, w tym 22 w szpitalu. Od początku epidemii wystąpiło u nas 220 przypadków COVID-19. 7 osób zmarło.