KOMUNIKACJA

Zmiana trasy na kilka godzin – autobusy ominą sześć ulic

W najbliższą niedzielę (1 października) w Pabianicach odbędzie się wyścig kolarski „1. Kryterium Uliczne Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów”. Zmienionymi trasami pojadą autobusy linii 1, 4, 5, 6. Ominą aż 6 ulic.

Uczestnicy wyścigu będą wykonywać okrążenia ulicami: Jana Pawła II, Targową, Orlą, Wileńską i Śniadeckiego. W godzinach od 12.40 do 17.00 zmienionymi trasami pojadą autobusy linii 1, 4, 5 i 6, które ominą ulice: Jana Pawła II (na odcinku od Wiejskiej do Targowej), Grabową, Targową, Śniadeckiego, Orlą i Wileńską.

Linie 1 i 5

Autobusy linii 1 i 5 z Dworca PKP dojadą ul. Wiejską do trójkąta ulicznego przy szpitalu (Jana Pawła II – 15 P. P. „Wilków” – Wiejska), gdzie zawrócą, następnie pojadą objazdem ulicami Wiejską, Moniuszki, Mariańską do Orlej i dalej bez zmian do Waltera-Jankego. Analogiczna trasa objazdu obowiązuje w przeciwnym kierunku.

Zawieszone przystanki: wszystkie na ul. Jana Pawła II (odcinek od Wiejskiej do Targowej), Grabowej, Śniadeckiego, Wileńskiej i Orlej (odcinek od Mariańskiej do Kochanowskiego)
Przystanki dodatkowe:
– w rejonie szpitala: Wiejska/szpital (kier. Waltera-Jankego), Jana Pawła II/DPS (kier. Dworzec PKP)
– wszystkie przystanki na ul. Moniuszki na odcinku od ul. Mariańskiej do Wiejskiej

Linia 4

Autobusy linii 4 z 15. Pułku Piechoty „Wilków” pojadą ulicami Łaską i Wiejską do trójkąta ulicznego przy szpitalu (Jana Pawła II – 15. P. P. „Wilków” – Wiejska), gdzie zawrócą, następnie pojadą objazdem ulicą Wiejską do Moniuszki i dalej bez zmian do Waltera-Jankego. Zmiana trasy dotyczy tylko podanego kierunku.

Zawieszone przystanki: Jana Pawła II/szpital, Śniadeckiego/Wileńska
Przystanki dodatkowe: Wiejska/szpital, Moniuszki/Wiejska

Linia 6

Autobusy linii 6 z Karolewa pojadą ulicą Wiejską do Moniuszki i dalej bez zmian do Waltera-Jankego. Zmiana trasy dotyczy tylko podanego kierunku.

Zawieszone przystanki: Jana Pawła II/szpital, Śniadeckiego/Wileńska
Przystanki dodatkowe: Wiejska/szpital, Moniuszki/Wiejska