KOMUNIKACJA

Zmiany: tymczasowa organizacja ruchu, komunikacja miejska, parkingi, taksówki

Z powodu rozpoczęcia budowy kanału deszczowego w ul. Zamkowej od 28 kwietnia (środa) zmieni się organizacja ruchu w ul. Zamkowej na odcinku od ul. Łaskiej do ul. św. Jana w Pabianicach. Przeniesione zostaną przystanki, postój taksówek, inaczej też zaparkujemy.

Wykonawca rozpoczyna prace na wymienionym odcinku od budowy kanału deszczowego, przystąpi też do rozbiórki północnej nawierzchni jezdni i torowiska tramwajowego. Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Ekipa budowlana wygrodzi północną części jezdni na ul. Zamkowej (od ul. Łaskiej do ul. św. Jana). W miarę postępu prac, gdy wykonawca zacznie realizować roboty w obrębie skrzyżowań należy liczyć się z tym, że ruch będzie odbywał się połówkowo (dotyczy skrzyżowania ul. Zamkowej z ulicami: Pułaskiego, Traugutta, Żeromskiego, Lutomierską, Reymonta, Staszewskiego).

Prace na skrzyżowaniach ul. Zamkowej z ul. Żeromskiego i z ul. Lutomierską oraz ul. Poniatowskiego i ul. Reymonta będą prowadzone naprzemiennie w celu zachowania przejazdu w obydwu kierunkach.

Na przedmiotowym odcinku –  ograniczenie prędkości do 30km/h i zakaz wyprzedzania. Wprowadza się także zakaz zatrzymywania się.

Komunikacja, parkingi, taksówki

>Parkingi

Bez zmian pozostanie parkowanie w następujących lokalizacjach:
-między ul. Zieloną a Konopnickiej (dopuszczony postój na chodniku na zasadach ogólnych przy jezdni południowej),
-między ul. Wyspiańskiego a Wyszyńskiego (istniejące miejsca parkingowe w zatoce przy jezdni południowej),
-między ul. Wyszyńskiego a Waryńskiego (istniejące miejsca parkingowe przy jezdni południowej),
-między ul. Waryńskiego a Narutowicza (istniejące miejsca parkingowe przy jezdni południowej),
-przed Urzędem Miejskim (istniejące miejsca parkingowe w zatoce przy jezdni południowej),
-od ul. św. Jana do posesji Zamkowa 23 (istniejące miejsca parkingowe przy jezdni północnej).

Ponadto zostaną utworzone dodatkowe tymczasowe parkingi:

-między ul. Narutowicza a Kościuszki, przy jezdni południowej (przy dotychczasowym przystanku autobusowym, który zostanie zawieszony) – parkowanie będzie odbywać się tam na chodniku, pod skosem,
-za „Dominem”,
-za Szkołą Podstawową nr 5 (wjazd od ul. Mickiewicza),
-na ul. Wyspiańskiego – planowana jest zmiana organizacji parkowania z równoległego na ukośne.

W pozostałych lokalizacjach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się.

>Przystanki autobusowe

Autobusy będą kursować bez zmian przez ulicę Zamkową. Zmiany dotyczą natomiast lokalizacji przystanków.

-Przystanek Zamkowa/Kościuszki od 28 kwietnia zostanie zawieszony. Autobusy będą zatrzymywały się w zamian na przystankach:
Zamkowa/Kilińskiego – linia D, busy do Łodzi, Konstantynowa Łódzkiego i Konina oraz przewozy pracownicze w kierunku Rzgowa i Łodzi,
Kilińskiego/SDH – autobusy PKS i busy do Bełchatowa oraz przewozy pracownicze do Pawlikowic.
-Przystanek Zamkowa/Traugutta dla linii Z41, zlokalizowany obecnie za postojem taksówek przy CH Echo, zostanie przeniesiony na wysepkę tramwajową.

Pozostałe przystanki zostaną w niezmienionych lokalizacjach, z tym że na przystankach Zamkowa/Lutomierska i Zamkowa/Staszewskiego postój autobusów będzie odbywał się na torowisku tramwajowym.

>Taksówki

Postój taksówek zostanie przeniesiony z ul. Zamkowej (sprzed CH Echo), na ul. Traugutta, na wysokości Bricomarche (na chodniku, po stronie wschodniej).