KOMUNIKACJA

Zmiany w komunikacji miejskiej

Od 1 września zmiany w komunikacji miejskiej – przywrócenie 20-minutowej częstotliwości kursowania linii nr 7 oraz objazd linii 260, 262, 265, D i Z41 spowodowany zamknięciem kolejnego odcinka ul. Zamkowej.

Od środy, 1 września, zostanie przywrócona 20-minutowa częstotliwość kursowania autobusów linii 7 (zamkną kolejny fragment ul. Zamkowej – od ul. Żeromskiego do ul. Staszewskiego). Objazdem przez ulice Partyzancką i Staszewskiego pojadą autobusy linii 260, 262, 265, D i Z41. Na linii 265 w niedziele zaplanowano podjazdy na ul. Bagatela.

 

Linia 7
Od 1 września na linii 7 będzie ponownie będzie obowiązywała 20-minutowa częstotliwość kursowania przez większość dnia powszedniego.

Oto rozkład jazdy linii 7 ważny od 1 września 2021:
Waltera-Jankego » Piłsudskiego
Piłsudskiego » Waltera-Jankego

Linie 260, 262, D i Z41

Z powodu zamknięcia kolejnego odcinka ul. Zamkowej, od 1 września autobusy linii 260, 262, 265, D i Z41 pojadą tymczasowo zmienioną trasą – z Waltera-Jankego, Sikorskiego i Łodzi bez zmian do przystanku Partyzancka / Prosta, dalej objazdem ulicami: Partyzancką i Staszewskiego do Zamkowej, następnie stałymi trasami. Analogiczna zmiana trasy dla linii 262, D i Z41 obowiązuje w przeciwnym kierunku.

Zawieszone zostaną przystanki Lutomierska / Zamkowa, Zamkowa / Konopnickiej i Zamkowa / Staszewskiego.

Na trasie objazdu w obydwu kierunkach zostaną uruchomione przystanki Staszewskiego / Zamkowa (w pobliżu McDonald’s).

Godziny odjazdów nie zmieniają się.


Linia 263

Od czwartku 2 września na linii nr 263 w dni powszednie obowiązywał będzie rozkład na dni nauki szkolnej, co oznacza, że dodatkowo realizowany będzie kurs o godz. 7:20 z Waltera-Jankego do ul. Zachodniej w Ksawerowie.


Linia 265

Autobusy linii 265 w kursach do Dworca PKP z Pawlikowic pojadą bez zmian do ul. św. Jana, dalej ulicami: Partyzancką, Staszewskiego do Zamkowej i dalej stałą trasą. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku.

Kursy w niedziele i święta o godz. 7:25 i 10:25 z Pawlikowic oraz o godz. 9:07 i 12:07 z Dworca PKP będą realizowane z podjazdem na ul. Bagatela (przez ul. Traugutta).

Zawieszone zostaną przystanki Lutomierska / Zamkowa, Zamkowa / Konopnickiej i Zamkowa / Staszewskiego

Dla linii 265 w obydwu kierunkach zostaną uruchomione przystanki dodatkowe: Staszewskiego / Zamkowa i Bagatela / CH Echo. Przystanek Bagatela / CH Echo obowiązuje tylko w wyżej wymienionych kursach, oznaczonych w rozkładzie jazdy literą B.
Godziny odjazdów z krańcówek nie zmieniają się.

Oto rozkład jazdy linii 265 ważny od 1 września 2021:
Sikorskiego » Pawlikowice (bez zmian)
Piłsudskiego » Pawlikowice (bez zmian)
Dworzec PKP » Pawlikowice
Pawlikowice » Sikorskiego (bez zmian)
Pawlikowice » Piłsudskiego (bez zmian)
Pawlikowice » Dworzec PKP

(Źródło: komunikacjapabianice.pl)