KOMUNIKACJA

Zmiany w komunikacji

Od poniedziałku (7 marca)  autobusy linii 1 i T pojadą objazdami z powodu prac drogowo-torowych na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Sikorskiego.

Autobusy linii 1 z Dworca PKP pojadą bez zmian do ul. św. Jana, dalej objazdem ulicami: Partyzancką, Konstantynowską, Warszawską, Szewską, ks. P. Skargi, 20 Stycznia do Nawrockiego i następnie stałą trasą.

Z Waltera-Jankego dojadą natomiast bez zmian do ul. ks. P. Skargi, następnie pojadą objazdem ulicami: Nawrockiego, 20 Stycznia, Skargi, Bóźniczną, Konstantynowską do Partyzanckiej i dalej bez zmian do Dworca PKP.

Dodatkowo kurs linii 2 z godz. 5. 10 z Waltera-Jankego do Podmiejskiej w dni powszednie zostanie przesunięty na godz. 5.05 (w celu umożliwienia przesiadki na linię nr 3 do Sikorskiego).

Przystanki dodatkowe na trasie objazdu:
kier. Waltera-Jankego: Konstantynowska / Warszawska, Skargi / 20 Stycznia, kier. Dworzec PKP: 20 Stycznia / Skargi, Konstantynowska

Autobusy linii T z Dworca PKP pojadą bez zmian do ul. Wiejskiej, dalej objazdem ulicami: Moniuszki, Kilińskiego, „Grota” Roweckiego, Nawrockiego do Warszawskiej i następnie stałą trasą.
Z Guzewa i Rzgowa dojadą bez zmian do ul. Rzgowskiej, dalej pojadą objazdem ulicami: Warszawską, Dobrą, ks. P. Skargi, Nawrockiego, „Grota” Roweckiego, Kilińskiego, Moniuszki i Szarych Szeregów do Dworca PKP.

Przystanki dodatkowe na trasie objazdu:
kier. Rzgów: Kilińskiego / Moniuszki (NŻ), Grota-Roweckiego / hala sportowa, Grota-Roweckiego / os. Kopernika, Grota-Roweckiego / Nawrockiego, Nawrockiego / 20 Stycznia, kier. Dworzec PKP: Skargi / Dobra (NŻ), Skargi / Nawrockiego, Nawrockiego / Bracka, Grota-Roweckiego / Gryzla, Grota-Roweckiego / Bugaj, Grota-Roweckiego / Kilińskiego
Ponadto zostają przesunięte godziny odjazdów linii T w dni powszednie, w celu zapewnienia przesiadek: z Guzewa z 6:31 na 6:16 oraz z CH Ptak Outlet z 9:43 na 9:54.
Przypominamy, że obowiązujące w Pabianicach bilety czasowe uprawniają do przesiadania się między autobusami MZK w oznaczonym czasie 40 lub 60 minut.

Zmiany na skrzyżowaniach. Które otwarte, które zamknięte?

.