KOMUNIKACJA

Zmiany w rozkładach jazdy

man_solarisOd wtorku 1 grudnia nastąpią drobne zmiany rozkładów jazdy autobusów linii 5, 7, 261 i T.
Autobusy linii 5 w soboty oraz niedziele i święta odjadą z dworca kolejowego o godz. 21.02 zamiast o godz. 20.52. Umożliwi to pasażerom dogodną przesiadkę z pociągu ŁKA z Łodzi, który od 13 grudnia będzie przyjeżdżał o godz. 20.58.
Kurs linii 261 w dni powszednie z Waltera-Jankego zostanie opóźniony z godz. 14.00 na godz. 14.10. W zamian kurs linii 7 będzie przyspieszony z godz. 14.10 na godz. 14.00. Opóźnienie odjazdu linii 261 zapewni dogodniejszy powrót do domu uczniom II Liceum Ogólnokształcącego kończącym zajęcia o godz. 14.20, ponadto poprawi się przesiadka z autobusów linii 1 i 263.
Skończyły się utrudnienia w ruchu na terenie Centrum Handlowego Ptak związane z budową tunelu pod drogą krajową nr 1. Od 1 grudnia zakończy się więc objazd autobusów linii T przez ulicę Tuszyńską. Autobusy jadące z Guzewa i CH Ptak Outlet będą podjeżdżać przed dworzec autobusowy na terenie CH Ptak, zamiast zatrzymywać się na przystanku przy ulicy Tuszyńskiej (zmiana dotyczy tylko kierunku do Pabianic). Ponadto kurs linii T w dni robocze o godz. 6.20 z Pabianic będzie wykonywany do CH Ptak, zamiast do pętli Tuszyńska/Rzemieślnicza. Godziny odjazdów autobusów linii T nie zmieniają się. Bez zmian będzie obsługiwany Ptak Outlet. Szczegółowe informacje i nowe rozkłady jazdy są dostępne na stronie www.komunikacjapabianice.pl.