KOMUNIKACJA

Znalazł się sposób na cwaniaków. Koniec z udawaniem pasażera auta

Utrzymane zostają darmowe przejazdy na podstawie dowodu rejestracyjnego dla właścicieli samochodów osobowych. Z uwagi na stwierdzane nadużycia za darmo nie będą już mogły podróżować osoby towarzyszące.

Miarka się przebrała! Na dowód rejestracyjny środkami miejskiej komunikacji będzie mógł jeździć tylko właściciel pojazdu. Koniec darmowych przejazdów środkami komunikacji miejskiej dla pasażerów – zgodnie z liczbą miejsc w aucie – zapowiedział prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Szefa miasta bardzo zdenerwowało, że podczas kontroli gapowicze udają pasażerów auta, którego dowodem rejestracyjnym wylegitymował się podróżujący autobusem (bez autentycznych pasażerów, a z niewykorzystanymi miejscami wolnymi w swoim samochodzie).

Mieliśmy nadzieję, że mieszkańcy nie będą postępowali w cwaniacki sposób – nie kryje rozczarowania prezydent. I dodaje: – Może wrócimy do tego w przyszłości, kiedy staniemy się bardziej świadomi, odpowiedzialni, uczciwi. 

Decyzja o darmowej komunikacji została podjęta początkowo jako element walki ze smogiem, o obowiązywała krótko. Potem (w styczniu ub. roku) pomysł przegłosowali radni. Wprowadzenie darmowych przejazdów na podstawie dowodu i karty pabianiczanina to realizacją przedwyborczej obietnicy Grzegorza Mackiewicza.

Nad odebraniem przywileju pasażerom aut rajcowie pochylą się na najbliższej (30.11.) sesji Rady Miejskiej. Wejdą w życie najprawdopodobniej w styczniu – razem z  zapowiedzianą już likwidacją biletów jednorazowych i regulacją cen. 

 

 

Tagi: