KRUCHTA

Znany ksiądz opuszcza Pabianice

• Ks. Krzysztof Rybicki z parafii Trójcy Przenajświętszej rozstaje się z naszym miastem.
• Zgodnie z decyzją łódzkiego metropolity otrzyma probostwo w Borszewicach koło Łasku.
• Był jednym z najdłużej sprawujących posługę wikariatu w pabianickich parafiach.
Choć od wręczenia dekretów wikariuszowskich i proboszczowskich w archidiecezji łódzkiej mija już tydzień, większość z nich dla wiernych pozostaje tajemnicą. W opublikowanym na stronie archidiecezji filmie z uroczystego posłania widać co prawda kapłanów, którzy otrzymali zwyczajowe zmiany, ale miejsca do których są przeniesieni pozostają anonimowe. Jak poinformował naszą redakcję ksiądz Paweł Kłys, rzecznik łodzkiej kurii, oficjalna całościowa lista zmian nie zostanie publicznie ogłoszona. Nowych proboszczów parafianie poznają 7 lipca, natomiast wikariuszy w pierwszą niedzielę września.

Wiemy natomiast, że Pabianice opuści ks. Krzysztof Rybicki z parafii Trójcy Przenajświętszej. Znany ze swoich filozoficznych kazań kapłan spędził w naszym mieście niespełna 14 lat, co jest ewenementem jeśli chodzi o posługę wikariuszowską. Cieszył się wielką sympatią i popularnością wśród wiernych. Był absolwentem Uniwerystetu Gregoriańskiego w Rzymie, gdzie ukończył licencjat z filozofii. Przez wiele lat związany był z Pabianicką Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Pełnił funkcję jej kierownika i ojca duchowego.

Od 7 lipca będzie pełnił funkcję proboszcza w urokliwej acz niewielkiej parafii w Borszewicach niedaleko Łasku. Uroczyste pożegnanie ks. Krzysztofa odbędzie się w środę o godzinie 18.00 w parafii Trójcy Przenajświętszej.

TUTAJ przeczytasz nasz wywiad z księdzem Krzysztofem Rybickim.