FAKTY

Zniknęła gablota z plakatem ONR “Zdrowy naród bez odchyleń”

Zarząd Dróg Miejskich zobowiązał właścicieli do uregulowania legalności umieszczenia tablic. Z ośmiu zostały cztery.

27 lipca napisaliśmy, że mieszkańcy idący główną ulicą Pabianic mogą zobaczyć na jednej z tablic przy ul. Traugutta 2 plakat z napisem “Zdrowy naród bez odchyleń”. Według podpisanego na nim ONR pełnił on funkcję edukacyjną. Polacy mają wybór. Ikonki z jednej strony przedstawiają obywatela z liściem marihuany, butelką i oznaczonego jako LGBT. Z drugiej są wysportowani patrioci: ludzie z flagą w ręku, podnoszący sztangę i myślący o Polsce.

Po naszej publikacji prezydent polecił Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej wystąpić do najemców, żeby wskazali, której tablicy są właścicielami i na jakiej podstawie z niej korzystają.

Zarząd Dróg Miejskich zobowiązał właścicieli do uregulowania legalności umieszczenia tablic, to znaczy zezwolenia nadzoru budowlanego na lokalizację i wnoszenia opłaty za zajęcie pasa drogowego. Z ośmiu tablic informacyjnych zostały cztery.

– Te zobowiązania wypełniły NSZZ Solidarność, SLD, PTTK i ZChN. Usunięto pozostałe tablice, które nie były przypisane do najemcy żadnego z lokali. Za zamieszczone materiały odpowiadają właściciele. Co do ONR, to nie jest najemcą lokalu przy Traugutta 2, dlatego nie było podstaw do zachowania tablicy. W związku z przygotowywaną koncepcją realizacji projektu ŁTM, prezydent nie przewiduje lokalizacji żadnych nowych tablic w centrum poza informacyjnymi – mówi rzeczniczka ratusza Aneta Klimek.

Tagi:

2 komentarze do “Zniknęła gablota z plakatem ONR “Zdrowy naród bez odchyleń”

  1. 5/6 tych ONRowcow jara zielsko, a 2/4 to chucherka wiec chyle czola ze maja jedne z najwiekszych jaj by mowic glosno ze sa odchyleni. Panowie i panie z ONR. Szacunek

  2. Szłusznie! Trzeba zwalczać konkurencję do koryta! Z tych samych POwodów, PiS chce, a Platforma POpiera, wprowadzenie limitów do zawodów dziennikarza i artysty! Czuję się jak za starych dobrych lat w PRL-u! Jedyna różnica, że prześladowanych robotników i chłopów, przez kapitalistów i obszarników, zastąpili geje, prześladowani przez pedofilskich, ale też homoseksualnych księży!
    Jak to się mówiło między opozycjonistami za Komuny-wraca nowe! :D

Comments are closed.