FAKTY

Zniszczył wyborcze banery. Wszystko nagrał monitoring [VIDEO]

Dziś o godzinie 2 w nocy operator miejskiego monitoringu zauważył mężczyznę niszczącego plakaty wyborcze zamieszczone w centrum miasta (przy kościele ewangelicko-augsburskim). Powiadomiono patrol policji, który ujął delikwenta i ukarał go mandatem (150 zł).

Niszczenie plakatu wyborczego to wykroczenie. Prawo do usunięcia ma tylko właściciel nieruchomości, jeżeli zostały powieszone bez jego zgody. Art 67. §1 Kodeksu wykroczeń mówi, że „Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucje państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu albo grzywny”.

Art. 67§1 USZKODZENIE OGŁOSZENIA

W dniu 27.IX. br. o godzinie 02:02 w nocy operator monitoringu Straży Miejskiej zauważył osobę popełniającą wykroczenie. Mężczyzna zniszczył plakaty wyborcze zamieszczone w centrum miasta na ogrodzeniu. Dzięki sprawnej koordynacji sprawca wykroczenia został zatrzymany przez patrol Policji i ukarany mandatem karnym.Przypominamy, że niszczenie plakatu wyborczego jest karalne. Prawo do usunięcia ma tylko właściciel nieruchomości, jeżeli zostały powieszone bez jego zgody.Art 67§1 ( Uszkodzenie ogłoszenia )Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucje państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu albo grzywny.

Opublikowany przez Straż Miejska Pabianice Piątek, 27 września 2019