FAKTY

Policja szuka nieletnich braci [AKTUALIZACJA]

Policjanci z Komendy Powiatowej w Rawie Mazowieckiej poszukują zaginionych braci. Mogą być wszędzie. Policja prosi o informacje – napisaliśmy przed południem.  [AKTUALIZACJA] Chłopcy zostali odnalezieni, funkcjonariusze podziękowali za pomoc.

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 15-letniego i 10-letniego chłopca. Bracia przemieszczali się skradzionym oplem. Są cali i zdrowi. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Tak policja opisuje zdarzenie: 2 sierpnia 2022 roku ojciec 10-latka przyjechał do komendy Policji, aby zgłosić zaginięcie syna. Ze zgłoszenia wynikało, że dzień wcześniej przed południem chłopiec oddalił się z miejsca zamieszkania razem ze swoim przyrodnim 15-letnim bratem. Od tamtej chwili chłopcy nie nawiązali kontaktu z rodziną. Przemieszczali się oplem astrą, skradzionym z jednej z posesji w Rawie Mazowieckiej przez starszego z braci. Policjanci z rawskiej komendy prowadzili zakrojone na szeroką skalę działania poszukiwawcze. Patrolowali drogi oraz tereny leśne, również przy wsparciu śmigłowca policyjnego. 3 sierpnia od wczesnych godzin porannych kontynuowali poszukiwania przy wsparciu policjantów z grupy SPEED oraz drona. Opublikowano także komunikaty w mediach. Po godzinie 11.00, kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania młodszego z chłopców funkcjonariusze zauważyli przemieszczającego się drogą leśną zielonego opla. Przeczucie ich nie myliło. Początkowo kierujący oplem 15-latek nie chciał zatrzymać auta, jednak po przejechaniu kilkuset metrów zastosował się do sygnałów wydawanych przez rawskich policjantów. Chłopcy cali i zdrowi zakończyli swoją ,,przygodę”. Teraz o ich losie zadecyduje sąd rodzinny.