FAKTY

Pabianiccy zawodnicy 17 razy na podium

W przerwie od zmagań na arenie ogólnokrajowej zawodnicy UKS Azymut Pabianice wystartowali w zawodach lokalnych – Nocnych Mistrzostwach Łodzi w biegach na orientację. 11-osobowa delegacja Azymutu przywiozła z Wiśniowej Góry aż 9 medali!

Mistrzami Łodzi zostali: Julia Krempińska (K16), Jan Sztranek (M16), Michał Łubis (M21) i Tomasz Tkaczuk (M40). Drugie miejsca zdobyli: Małgorzata Biniecka (K21) i Paweł Sztranek (M45), a na najniższym stopniu podium stanęli: Maria Pabich (K21), Franciszek Krempiński i Katarzyna Konc (OPEN A).

W najbliższy weekend pabianiczanie rywalizować będą w drugiej rundzie Klubowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w Kielcach.

***

Kilka dni temu zawodnicy UKS Korona rozpoczęli nowy sezon turniejem krajowym w Solcu Kujawskim (młodzik młodszy) oraz Grand Prix w Sianowie (młodzik).

W Solcu Kujawskim nasi badmintoniści 8 razy stawali na podium we wszystkich grach. Natomiast w Sianowie Klaudia Płusa dotarła w grze pojedynczej do ćwierćfinału, a Nikola Nowińska w grze mieszanej.

gra pojedyncza

3. miejsce – Julia Koralewska

2. miejsce – Kamil Markus

3. miejsce – Szymon Gwiazda

gra podwójna

2. miejsce – Kamil Markus/Szymon Gwiazda

3. miejsce – Brian Borowski/Filip Mikołajczyk

2. miejsce – Julia Koralewska/Karolina Kopka

gra mieszana

1. miejsce – Kamil Markus/Kaja Ziółkowska

2. miejsce – Filip Mikołajczyk/Karolina Kopka