FAKTY

Piece do wymiany

70 osób przyszło dowiedzieć się, jak skorzystać z programu „Kawka” i otrzymać dopłatę na wymianę pieców opalanych węglem. Spotkanie odbyło się dzisiaj (27 października) w Miejskim Ośrodku Kultury. O szczegółach mówili prezydent Grzegorz Mackiewicz i Zbigniew Stasiak, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Dzięki programowi „Kawka” piece zanieczyszczające powietrze można wymienić na nowy, bardziej ekologiczny system ogrzewania, co poprawi jakość powietrza w mieście. To kolejna edycja programu, ale po raz pierwszy oferuje dofinansowanie do 65 proc. poniesionych kosztów. Program finansuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Wniosek złoży miasto po zebraniu deklaracji od mieszkańców. Można je pobrać ze strony internetowej UM (zakładka ochrona środowiska) i wypełnione złożyć do 13 listopada w Urzędzie Miejskim przy Zamkowej 16 (Biuro Obsługi Interesantów) lub Wydziale Ochrony Środowiska przy ul. Św. Jana 4 (pok. 22).
Uczestnicy spotkania w MOK-u odebrali 80 deklaracji udziału w programie. Najwięcej osób zainteresowanych było przyłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz zmianą ogrzewania na gazowe. Program „Kawka” wpisuje się w „Plan gospodarki niskoemisyjnej” na lata 2016-2020, który opracowuje miasto.