W Rękoraju na DK12 (odc. między Piotrkowem Trybunalskim i Srockiem) rozpoczyna się strajk rolników. Ze wstępnych ustaleń wynika, że będzie trwał 48 godzin (do godziny 8.00 w piątek 6 sierpnia) i polegał na blokowaniu trasy – poinformował łódzki oddział GDDKiA.
Jadący trasą Łódź Piotrków –Trybunalski (bądź w przeciwnym kierunku) powinni korzystać z autostrady A1, co pozwoli uniknąć poważnych opóźnień w podróży. Kierowców będzie wspierała policja, która pojawi się m.in. na węźle Piotrków Trybunalski Południe i pokieruje ruchem.
W przypadku blokowania się węzła jadący z Warszawy drogą ekspresową S8 będą kierowani na DK91.
Również jadący od strony Łodzi DK12 lub autostradą A1 w stronę Tomaszowa Mazowieckiego, powinni od węzła Tuszyn dojechać autostradą A1 do węzła Piotrków Trybunalski Południe, gdzie będą mogli zawrócić i kontynuować podróż drogą ekspresową S8.
Rolnicy domagają się spotkania z premierem. Chodzi m.in. o to, że zmuszeni są sprzedawać świnie poniżej kosztów.
Przeczytaj także:
Protest rolników w Pabianicach. Chodzi o “piątkę” dla zwierząt