FAKTY

Wypalenie zawodowe i depresja w szpitalu

Przewlekłe zmęczenie prowadzi do destrukcji.

Pabianickie Centrum Medyczne zorganizowało dziś (7 kwietnia) konferencję naukowo-szkoleniową pt. „Wypalenie zawodowe przyczyną depresji”. Powód – obchody Światowego Dnia Zdrowia, znanego u nas za PRL jako Dzień Pracownika Służby Zdrowia.

Nie od dziś wiadomo, że pracownicy PCM są przeciążeni i pracują w ogromnym stresie. Ujawniła to m.in. niedawna kontrola Państwowej Inspekcji Pracy (czytaj tutaj).

– Brak urlopu i wypoczynku prowadzi do wypalenia zawodowego, a długotrwały stres prowadzi do depresji, sprawia, że sięga się po alkohol i inne środki uzależniające – ostrzegał dr hab. n. med., prof. nadzw. UM w Łodzi Tadeusz Pietras.

Fakt. Harujemy, a nasza praca jest wyjątkowo stresująca. Ciekawe, czy władze PCM wezmą sobie słowa prelegentów do serca. Sam udział w konferencji raczej nie wystarczy, by poradzić sobie z wypaleniem zawodowym czy depresją – usłyszeliśmy.

Tagi:

Jeden komentarz do “Wypalenie zawodowe i depresja w szpitalu

  1. Kolejne dręczenie personelu w szpitalu , zamiast wydawać pieniądze na trenerów od akwizycji wystarczy zwolnić 2/3 pociotków z administracji, pogonić sztucznych dzierżawców, na zbity pysk wywalić wszystkie kotwice czyli darmozjadów z mamusiowymi, tatusiowymi i politycznymi metrykami a personel medyczny sam odzyska równowagę psychiczną.

Comments are closed.