FAKTY

Czy starsi i niepełnosprawni bez problemu skorzystają z amfiteatru?

Budowa amfiteatru dobiega końca. Możliwe, że otwarcie odbędzie się we wrześniu. Czy i gdzie przewidziano miejsce dla osób, które z racji wieku czy kalectwa mają problemy z poruszaniem się?

Niepełnosprawni a nowy amfiteatr. Zostały zakończone główne prace, trwają odbiory, a po nich procedura pozwolenia na użytkowanie obiektu. Nietrudno zauważyć, że tylko na scenę zbudowano podjazd. Po schodach trzeba wchodzić z jednej i drugiej strony widowni (po tej stromej są poręcze). Większość osób 80+ nie ma szans, aby dotrzeć do krzesła.

W opisie technicznym inwestycji zapisano, że: “Miejsca na widowni dla niepełnosprawnych: przewidziane na poziomie „0″.  Co to znaczy?

-Na etapie projektowania miejsca dla osób na wózkach uwzględniono na dole (u podnóża widowni), ponieważ zrobienie podjazdu na górne kondygnacje ze względu na technologię wykonania – między innymi spoczniki – wymagałoby dużej ingerencji w teren i wycinki drzew – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta Pabianic.

Wychodzi na to, że dla osób na wózkach jest po prostu przestrzeń na kostce brukowej. W ratuszu usłyszeliśmy, że podczas imprez plenerowych dla osób mających problemy z poruszaniem się, ale bez wózków, będą ustawiane krzesła.

Wejście na scenę zapewnione dzięki pochylni.

 

 

Tagi: