FAKTY

O Ksawerowie, Warszawie i Moskwie

8-letni Franek Zgoda i jego tata Marcin gościli dziś w programie TVP2 „Pytanie na śniadanie”. Zaproszono ich w związku ze zwycięstwem w konkursie „dziecięca eskorta McDonald`s” – już za miesiąc Franek wyprowadzi piłkarzy na mecz Polska – Senegal, który zostanie rozegrany w ramach Mistrzostw Świata w Rosji (czytaj m.in. TUTAJ i TUTAJ).

Ksawerowianie w studiu opowiadali o rywalizacji w konkursie – filmiku (na telebimie w tle można było zobaczyć piłkarskie popisy chłopca), głosowaniu w sieci i o turnieju w Warszawie. Franek przyznał, że chciałby odprowadzić na murawę swojego ulubionego piłkarza Kamila Grosickiego – i tego życzyli mu prowadzący.

– Do Moskwy lecimy dzień wcześniej, mamy zapewnione atrakcje. Na pewno będzie czas na spacer po mieście – dodał tata Marcin Zgoda.

Utalentowany 8-latek na co dzień uczy się w ksawerowskiej podstawówce i trenuje w Akademii Młodych Orłów PZPN. Bliscy Franka podkreślają, że piłka nożna to jego życie i żartują, że pierwszym wypowiedzianym przez niego słowem był „gol”.

Tagi:

Jeden komentarz do “O Ksawerowie, Warszawie i Moskwie

  1. Fajnie chłopaki że się udało! Przyznam że sam zazdroszczę :) ale trzymałem za was kciuki!!1

Comments are closed.