ROZRYWKA

Targowisko otwarte po remoncie [ZDJĘCIA]

Wczoraj kupcy wrócili na targowisko przy ul. Sucharskiego w Konstantynowie Łódzkim. Ich miejsce pracy zmieniło się diametralnie.

Takiej imprezy dawno tu nie było i chyba wszyscy na dobre zapomnieli o epidemii. Występy zespołów ludowych i kapeli folkloru miejskiego, pokazy taneczne, koncert kataryniarza to tylko część atrakcji. Nie zabrakło żywych maskotek, pokazów chodzenia na szczudłach i smażenia placków ziemniaczanych. Przybyli posłowie, wysocy rangą urzędnicy oraz samorządowcy.

Trzeba przyznać, że wyremontowany rynek prezentuje się nieźle. Znaczna część 185 miejsc handlowych została zadaszona. W ramach remontu wzniesiono również kioski handlowe, które są ustawione obok siebie i są identyczne. Nowe targowisko nie będzie jednak tylko zwykłym placem handlowym – oprócz podstawowej funkcji zgłasza bowiem całkowicie zasadne aspiracje do stania się drugim centrum Konstantynowa Łódzkiego. Docelowo mają się tu odbywać także inne wydarzenia. Na przykład jarmark świąteczny, dożynki, wystawy lokalnych twórców, kino letnie, a nawet pokazy mody.

Niżej fotorelacja urzędu z wczorajszej inauguracji:

 

Autorem projektu targowiska jest Arkadiusz Kiszczuk – zawodowo architekt, a prywatnie mieszkaniec Konstantynowa Łódzkiego.  – Projektant doskonale zrozumiał ideę, która ma towarzyszyć temu miejscu i zaprojektował targowisko w taki sposób, aby było funkcjonalne, ale również, żeby było ciekawym obiektem architektonicznym spełniającym inne funkcje – mówi burmistrz miasta Robert Jakubowski.

Zmodernizowana przestrzeń targowa, oprócz zadaszonych stanowisk handlowych uzyskała także: budynek sanitarny, nowe oświetlenie oraz sieć monitoringu. Ponadto wprowadzono pas zieleni, który oddziela plac targowy od ulicy Sucharskiego – targowisko stanie się dzięki temu odrębnym ciągiem pieszo-jezdnym szerokim na 6 metrów. Istotnym elementem przebudowy rynku stały się również udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Wartość inwestycji to prawie 4 mln 700 tys. zł. Prócz środków z miejskiego budżetu na te kwotę składają się środki unijne i z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Na zakupy można przybywać od poniedziałku na soboty. Kupcy czekają od rana od rana do godzin popołudniowych. Największy targ jest w sobotę.

 

(Fot. FB/Konstantynów Łódzki. Na zdjęciu Zespół Tańca Ludowego “Harnam”)

 

 

 

Tagi: