KOMUNIKACJA

Od jutra przystanek na Retkini [WAKACYJNY ROZKŁAD JAZDY]

W kilka minut na Retkinię od 13 czerwca.

Od niedzieli, 13 czerwca, wchodzi w życie modyfikacja kolejowego rozkładu jazdy. Uruchomiony zostanie wtedy nowy przystanek osobowy Łódź Retkinia. Będą się na nim zatrzymywać wszystkie pociągi jadące z Pabianic do Łodzi, za wyjątkiem pośpiesznych spółki PKP InterCity. Nocne pociągi z Pabianic pojadą m.in. do Przemyśla, Rzeszowa, Kołobrzegu, Łeby i na Hel.

Wakacyjna korekta

Zmieniony rozkład jazdy pociągów będzie obowiązywał od 13 czerwca do 28 sierpnia.

W rozkładzie jazdy od 26 czerwca pojawią się nowe nocne połączenia dalekobieżne spółki PKP InterCity:
» pociąg TLK „Korsarz” zawiezie nas do Gdańska (w około 5 godzin) oraz dalej na Hel i do Łeby (dojazd tam zajmie o 3 godziny dłużej), pociąg odjedzie z Pabianic (w zależności od daty) o godz. 2:07 albo 2:20, w przeciwnym kierunku TLK „Korsarz” pojedzie do Krakowa o godz. 2:11 lub 2:20;
» pociąg TLK „Bursztyn” pojedzie natomiast do Kołobrzegu (podróż zajmie niecałe 7 godzin, z Pabianic pociąg odjedzie o 2:06 lub 2:16), w przeciwnym kierunku TLK „Bursztyn” zapewni natomiast dojazd przez Kraków i Rzeszów do Przemyśla (odjazd o 2:41).

W rozkładzie jazdy nadal będzie jedna para pociągów przyśpieszonych ŁKA jadących z Łodzi do Sieradza w godzinach porannych i popołudniowych. Trasę z Sieradza do Pabianic pociąg ten pokonuje w 28 minut, a z Łodzi Kaliskiej do Pabianic – w 10 minut.

Popołudniowy pociąg ŁKA przyspieszony (odjazd z Łodzi Fabrycznej od poniedziałku do piątku o 15:27) pojedzie w relacji Łódź Fabryczna – Łódź Widzew – Zgierz – Łódź Kaliska – Pabianice – Sieradz. Czas przejazdu z Łodzi Fabrycznej do Pabianic wyniesie 58 minut.

Dla mieszkańców Pabianic dojeżdżających na łódzkie osiedle Retkinia dużym ułatwieniem będzie nowy przystanek osobowy Łódź Retkinia, na którym od 13 czerwca będą zatrzymywały się pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, PolRegio i Kolei Wielkopolskich. Czas przejazdu między Pabianicami a przystankiem Łódź Retkinia wyniesie od 7 do 9 minut.

Od 13 czerwca do 16 sierpnia PKP PLK będzie prowadzić prace związane z modernizacją mostu na odcinku Zduńska Wola – Sieradz oraz z modernizacją łącznicy kolejowej ze stacji Zduńska Wola Karsznice. Z tej przyczyny, 6 pociągów ŁKA zostanie zastąpionych Zastępczą Komunikacją Autobusową na odcinku Zduńska Wola – Sieradz.

TUTAJ rozkład jazdy kolei ważny od 13 czerwca do 28 sierpnia. Wyszukiwarka połączeń>>> portalpasazera.pl

(Źródło: komunikacja pabianice.pl; fot. mat. prasowe PKP PLK)

Warto przeczytać:

Wkrótce rozpocznie się budowa przystanku Pabianice-Północ