FAKTY

Upamiętnieni prześladowani i władze

Mamy nową tablicę w mieście. Poświęcona jest pokrzywdzonym podczas II wojny światowej.

Z inicjatywy pabianiczanki Genowefy Rokickiej, przy ul. Żeromskiego 29 sierpnia odsłonięto tablicę upamiętniającą prześladowania polskiej ludności w czasie II wojny światowej. Poświęcił ją ks. Józef Kapias, proboszcz parafii NMP.

Genowefa Rokicka z rodziną była uczestnikiem dramatycznych wydarzeń.

Na tablicę i montaż zostało przeznaczone z miejskiej kasy 2,5 tys. zł brutto. Choć to pieniądze z naszych podatków, na płycie zostały wyryte nazwiska i funkcje Grzegorza Mackiewicza i Andrzeja Żeligowskiego (ZOBACZ ZDJĘCIE TABLICY).

– Prezydent i przewodniczący RM reprezentują miasto, stąd ich nazwiska na tablicy – mówi rzeczniczka ratusza Aneta Klimek.

W innych miastach w takich wypadkach jest podpis – mieszkańcy, do tego nazwa miejscowości. Oto przykład z Poznania i Mielca:


9 komentarzy do “Upamiętnieni prześladowani i władze

  1. Jest to bardzo niesmaczne. Uważam, że kwota 2.500 złotych to jest pikuś dla tych panów i mogli dać te pieniądze z własnej kieszeni. Wtedy ich nazwiska byłyby tam uzasadnione.

  2. NO SKORO PANOWIE MAJĄ JUŻ WŁASNĄ TABLICĘ, TO NIE MUSZĄ STARTOWAĆ WIĘCEJ W WYBORACH, ZOSTANĄ ZAPAMIĘTANI PO WSZE CZASY

  3. Jakim trzeba być małym człowiekiem aby coś takiego zrobić. Wstyd Mackiewicz. straciłeś wszystko w moich oczach

    1. śmiem twierdzić, że to pomysł przewodniczącego rady. już kit z podpisem “mieszkańcy”, mogli chociaż tą starszą panią wspomnieć, bo to dzięki niej ta tablica, to ona się upomniała o ofiary

  4. “Prezydent i Przewodniczący reprezentują miasto” ale już od 22.10.2018 nie będą reprezentować i co wtedy ? Będą na własny koszt usuwać bazgroły ? :)

  5. Pycha zawsze kroczy przed upadkiem Panowie Mackiewicz i Żeligowski. Cesarze i Królowie się o tym przekonywali w historii.
    Zatem takie żuczki to nawet nie są warte tego komentarza … bo za dużo o Was napisane :(

Comments are closed.