KOMUNIKACJA

Uwaga, utrudnienia. Testy na A1

We wtorek i środę utrudnienia. GDDKiA apeluje zachowanie szczególnej ostrożności, a jeśli to możliwe wybór alternatywnej trasy przejazdu.

Kolejny etap prac na odcinku budowanej autostrady A1 między Tuszynem i Piotrkowem Trybunalskim za nami. W związku z tym zaistniała konieczność przeprowadzenia prób obciążeniowych południowego wiaduktu drogi krajowej 74j na węźle Piotrków Trybunalski Południe (trasa Piotrków Trybunalski– Bełchatów). Zostaną one zrealizowane w najbliższy wtorek – 10 sierpnia i wówczas należy spodziewać się utrudnień w obrębie całego węzła.

Próby będą prowadzone w godzinach od 8.00 do 13.00 i w tym czasie ruch kilkakrotnie będzie wstrzymywany na czas 15 – 20 minut na kierunku Piotrków Trybunalski – Bełchatów (w obu kierunkach), a także na łącznicach dla kierunków: z Łodzi do Piotrkowa Trybunalskiego i z Katowic do Bełchatowa.

Próby polegają na statycznym obciążeniu nowej konstrukcji (wjeżdża i zatrzymuje się na niej określona liczba załadowanych ciężarówek), a także na obciążeniu dynamicznym. W tym przypadku załadowany samochód ciężarowy przejeżdża przez wiadukt z określoną prędkością, odpowiednio wiele razy. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku precyzyjne urządzenia badają liczne parametry zachowania się konstrukcji.

GDDKiA apeluje o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności, a jeśli to możliwe wybór alternatywnej trasy przejazdu.

Wahadło

W związku z koniecznością wykonania prac dylatacyjnych na budowanym odcinku autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem, w dniach od 10 do 11 sierpnia w należy spodziewać się ograniczeń w ruchu w okolicach Woli Rokszyckiej. Prace prowadzone będą w dwóch miejscach: na 353 i 358 kilometrze trasy, w godzinach od 10.00 do 15.00. W tym czasie kierowcy przemierzający ten odcinek budowanej autostrady A1 muszą liczyć się z kilkukrotnymi wstrzymaniami ruchu (jednorazowo maksimum do 20 minut). Jak deklaruje wykonawca, aby ograniczyć uciążliwości w tym czasie, ruch będzie odbywał się wahadłowo i będzie kierowany przez przeszkolonych pracowników.

Odcinek, na którym prowadzone będą prace (Piotrków Trybunalski – Kamieńsk), można ominąć jadąc DK91.