FAKTY

Drzwi i serca szeroko otwarte

„Rampa” już po otwarciu. Robi wrażenie!

O robotach prowadzonych w starej „Papierni” przy ul. Poprzecznej pisaliśmy już pod koniec 2017 roku. Budynek, z dzierżawą na 30 lat i miesięcznym czynszem 0,01 zł za m², otrzymała od miasta Fundacja Młodzi dla Młodych, której założycielem jest Dobromir Makowski. Powstało tu Chrześcijańskie Centrum „Rampa”.

Wykonano ogromną pracę – obiekt był zrujnowany, a postępująca degradacja odstraszała potencjalnych najemców: – Kiedy pokazano mi ten budynek usłyszałem, że przejmie go tylko ktoś niespełna rozumu albo milioner. Dziś z dumą patrzę na efekt pracy naszych rąk – mówił Dobromir na uroczystym otwarciu „Rampy”, podczas którego mogliśmy również wysłuchać świadectw podopiecznych.

Nie było tu ekipy budowlanej, remont wykonała młodzież. Pomogło schronisko św. brata Alberta, sympatycy Fundacji oraz sponsorzy. Na kolejnych piętrach znajdziemy m.in. profesjonalną siłownię (z natryskami i szatniami), salę do sportów walki, audiowizualną, konferencyjną, kawiarnię. Na parterze będą odbywać się rap-pedagogiczne lekcje – „Maku” zapowiedział, że już niebawem zapuka do pabianickich szkół z zaproszeniem.

Zobaczcie video i posłuchajcie o działalności Fundacji:

(Fot. FMdM, red.)


Jeden komentarz do “Drzwi i serca szeroko otwarte

  1. wielki szacunek dla Was :) uwielbiam czytać takie dobre wiadomości. Trzymam kciuki. BRAWO!!!!!!! oby więcej takich inicjatyw :)

Comments are closed.